Konya Altın Çarşı esnafı dönüşümden memnun!

Konya Altın Çarşı esnafı dönüşümden memnun!Konya Büyükşehir Belediyesi, Altın Çarşı'da dönüşüm çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çalışmalar kapsamında Altın Çarşı'da esnafla bir araya geldi. 


Konya Büyükşehir Belediyesi, Altın Çarşı'da çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Altın Çarşı dönüşüm alanında incelemelerde bulunarak geçici olarak oluşturulan çarşıda esnaflarla buluşan Başkan Altay, Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı’da Konya tarihinin en büyük dönüşümü hayata geçirdiklerini söyleyerek Konya’ya örnek bir projeyi esnafla yüzde yüz mutabakat halinde hayata geçirdiklerini söyledi.

Konya Altın Çarşı esnafı dönüşümden memnun!

Mevlana Çarşısı’nda yıkım işlemlerinin tamamlandığını Altın Çarşı’da da yıkım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Altay, “İnşallah bu yıl içerisinde projelerimizi tamamlamak istiyoruz. Ama Konya modeli belediyecilik anlayışıyla esnafımız da mağdur olmasın diye özellikle Altın Çarşı’da çalışan esnafımız burada bir kümelenme oluşturdu. Mevlana Müzesi’nin hemen arka tarafında ticaretlerine devam ediyorlar. İnşallah bu süre zarfında da en az mağduriyetle süreci tamamlamalarını arzu ediyoruz. Vatandaşlarımız da bilsin ki, Altın Çarşı esnafı Mevlana Müzesi arkasında hizmete devam ediyorlar. Burada alışverişlerini güvenli bir şekilde yapabilirler.” açıklamasını yaptı.

ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKAN ALTAY'A TEŞEKKÜR 

Yeni dükkanlarına kavuşmak için gün sayan Altın Çarşı esnafı da Konya için çok önemli bir proje hayata geçirilirken; soğuk kış aylarında kendilerine geçici yer temin edildiğini ve mağdur edilmediklerini belirterek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.


Konya Altın Çarşı'da yıkım başlıyor!