Konya Ereğli millet bahçesinde son durum ne?

Konya Ereğli millet bahçesinde son durum ne?Konya'nın en büyük millet bahçesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, millet bahçesindeki son durum hakkında bilgi verdi. 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya’nın Ereğli ilçesinde inşa edilen Ereğli Millet Bahçesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.  Konya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, inşaatı devam eden Ereğli Millet Bahçesi’nde AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ile birlikte inceleme gerçekleştirdi.

Konya Ereğli millet bahçesinde son durum ne?

"EREĞLİ MİLLET BAHÇEMİZ 2022 YILINDA VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERECEK"

Konya merkezde ve ilçelerde TOKİ’nin önemli hizmetler gerçekleştirdiği kaydeden Başkan Altay, Konya’daki en büyük millet bahçesinin Ereğli’de yapıldığını söyledi. Başkan Altay, “Ereğli Millet Bahçesi, 200 bin metrekarelik alanıyla Ereğli’mize hizmet verecek. Millet Kıraathanesi, yürüyüş yolları, bisiklet yolu ve peyzajıyla tüm Ereğli’ye hizmet edecek bir millet bahçesi kazandırmak için yoğun bir çalışma yürütülüyor. TOKİ, Konya merkezde ve ilçelerimizde Sayın Bakanımız Murat Kurum’un talimatıyla önemli hizmetler yürütüyor. Yaklaşık 45 milyon liralık maliyetle, 200 bin metrekarelik alandaki millet bahçemiz bu yıl sonunda tamamlanarak, 2022 yılı yaz aylarından itibaren vatandaşımıza hizmet edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a,  TOKİ  Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konya Ereğli'deki millet bahçesinin maliyeti 45.6 milyon TL!