Konya Hich Otel Türkiye'nin en romantik oteli seçildi!

Konya Hich Otel Türkiye'nin en romantik oteli seçildi!Dünyanın en saygın seyahat portallarından Tripadvisor 'ın Travellers Choice 2015 ödüllerinde "En iyi romantik oteller" kategorisinde Konya'dan, Mevlana temalı " Hich Otel " Türkiye birincisi seçildi.


Kubbe-i Hadra (Yeşil kubbe) manzarasıyla misafirlerini ağırlayan otel, logosundan odalarının tefrişine kadar hemen her yerde işlenen Mevlana temasıyla müşterilerine Konya'nın o özel manevi iklimim soluma imkanı sunuyor. Eski bir Konya konağını butik otele dönüştüren Seıkan Vanlı, yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 buçuk yü süren restorasyon çalışmalarının ardından konağm 200 yıllık Selçuklu mimarisinin özgün yapışma sadık kalarak otele dönüştürüldüğünü söyledi. Otel müşterilerinin Hazreti Mevlana'nm sevgi ikliminden etkilendiğine dikkati çeken Vanlı, "Mevlana Müzesi'nin hemen yanı başında konumlanan oteümiz Türkiye'nin en romantik Avrupa'nın da en romantik 19. oteli seçildi. Misafirlerimizin otelimizde hissettikleri romantizm kanaatimizce, Hazreti Mevlana'nın ilahi aşkından besleniyor. Otelimiz aynı zamanda Türkiye'nin en iyi butik oteli seçildi" dedi. "HAZRETİ MEVLANA'NIN İLAHİ AŞKI" 


Ödülün seyahat edenlerin yorumlarıyla verildiğine dikkati çeken Vanlı, "En romantik otel kategorisinde ödül almış olmamızın Hazreti Mevlana'nın ilahi aşkıyla alakalı olduğunu düşünüyoruz. Bulunduğumuz yerin Mevlevi kültüründeki adı, Huzur. Bir Mevlevi diğerine eskiden Mevlana Türbesi civarına gidecek olmayı kastederek "Huzur'da buluşalım" dermiş. Misafirlerimizin yaptıkları değerlendirmelerin çok bilinen anlamıyla romantizm olduğunu düşünmüyorum. Mevlana'nm neredeyse 8 asır önce oluşturduğu sevgi ikliminden hem biz hem de anladığımız kadarıyla misafirlerimiz yararlanıyor" diye konuştu. "ÖDÜLLER İŞİMİZİ SEVGİYLE YAPMAMIZIN SONUCU''


 Vanlı, "Söz konusu portalın, işletmelerin 'verdiği hizmet karşılığı uyguladığı fiyat politikası'nm baz alındığı kategoride de dünya 9'uncusu seçildik. Konya'dan bir tesisin bu listelerde yer alması bizi çok onurlandırdı. Bu ödülleri işimizi sevgiyle yapmamızın bir sonucu olarak görüyorum. Ayrıca Tripadvisor'ın Travellers' Choice 2015 listesinde Avrupa'nın en romantik oteli İngiltere'den The Rectory seçildi. Yunanistan'dan Anastasis ikinci, İtalya'dan La Minerva otel ise üçüncü oldu" şeklinde konuştu.


Merhaba