Konya Hüyük Şehir Konağı açılışı gerçekleşti!

Konya Hüyük Şehir Konağı açılışı gerçekleşti!Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Hüyük Şehir Konağı'nın açılışı gerçekleşti. 


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışı yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ve Derbent’i ziyaret etti.

ŞEHİR KONAĞI HÜYÜK’E YENİ BİR AÇILIM GETİRECEK 

Şehir Konağı’nın yüzme havuzuyla, spor salonlarıyla, sınıflarıyla Hüyük’e yeni bir yenilik getireceğini belirten Başkan Altay, “2021 yatırım programımızı belediye başkanımızla birlikte oluşturduk. İnşallah bu yıl, başta otogar ve kültür merkezi olmak üzere Hüyük’e yine yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte ilçelerimizin çehresi değişmeye ve Büyükşehir’imizin standartlarını ilçelerimizde oluşturmaya başladık. Bunlardan en önemlisi de şehir konaklarımız. Hüyük Şehir Konağı’mızın açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Açılışa programına; Hüyük Kaymakamı Cüneyt Demirkol, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Akkaya ve Ali Kamacı ile AK Parti İlçe Başkanı Muammer Karaaslan da katıldı.

Konya Hüyük Şehir Konağı açılışı gerçekleşti!

2021 yılı yatırım planlamasının istişaresinin gerçekleştirdiği görüşmede Başkan Altay, Hüyük’ün en önemli başarısının çilek üretiminde ortaya koyduğu başarı olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Hüyük özellikle çilek konusunda oluşturduğu markayla burada yaşayan insanımız için iyi bir gelir kaynağı oluşturdu. Zaten Büyükşehir olarak en önemli hedefimizin merkez dışında yaşayan insanların gelirini artırmak olduğunu her seferinde söylüyoruz. Hüyük-Çilek başarısı Yeni Büyükşehir Yasasının bir başarısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu yasayı çıkartırken en çok insanlar Konya’ya bakıyordu. Bu yasa Konya’da uygulanabilecek mi diye. Ama 2014’ten bugüne gelinen noktada hem kırsaldaki insanlarımızın gelirini artırmakla ilgili çok önemli işleri hem de altyapıyla ilgili projelerimizi yapıyoruz. Açtığımız şehir konağı da sosyal hayata dair önemli kazanım oldu. Yeni hizmetler yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de, “Hizmete aç bir ilçemiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle geçmiş yıllarda olduğu gibi çok elzem işlerimizi bitireceğiz inşallah. Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Bursa Mustafakemalpaşa'ya mahalle konağı inşa ediliyor!