Konya Meram Turgutreis Evleri'ne rekor başvuru!

Konya Meram Turgutreis Evleri'ne rekor başvuru!Konya'ya bağlı Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen Turgutreis Evleri Konut Yapı Kooperatifi'nde başvuru süreci devam ediyor. Son başvuruların yarın yapılacağı projede başvurular rekor seviyeye ulaştı. 


Meram Belediyesi önderliğinde kurulan Turgutreis Konut Yapı Kooperatifi için 30 Eylül’de başlayan ön başvuru sürecine talep yağıyor. Meram Belediyesi'nde yer alan habere göre;  Meram’ın en merkezi konumları arasında bulunan Aymanas Mahallesi’nde ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısı 20 bin kişiye ulaştı. 591 dairelik dev proje için ön kayıtlar 8 Ekim Cuma günü sona erecek.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN YOĞUN İLGİSİ VAR” 

 Turgutreis Evleri’ne ön kayıt sürecinin başladığı günden itibaren yoğun bir talep olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, vatandaşların gösterdiği bu ilgi ve güven duygusunun kendileri için çok değerli olduğunu dile getirdi. Kooperatif sayesinde vatandaşların uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olabilmesinin önünün açıldığını söyleyen Başkan Kavuş, “Şehrimizde yaşayan tüm hemşehrilerimizin Turgutreis Evleri’ne yoğun bir ilgisi var. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu ilgi ve güven duygusu bizim için çok değerli. Belediyemiz öncülüğünde daha önce kurulan kooperatifleri sürekli takip ettik. Geçen yılın sonu itibariyle bu kooperatiflerde anahtarların teslimlerine de başladık ve toplam 444 daire - 50 dükkanı hak sahiplerine teslim ettik. Şimdi de ön kayıtların ardından kuraların da çekilmesiyle birlikte 591 dairelik Turgutreis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin inşaatı da başlamış olacak” dedi.

Konya Meram Turgutreis Evleri

MODERN VE HUZUR DOLU BİR YAŞAM SUNACAK 

Ön başvuruları 8 Ekim Cuma günü itibariyle sona erecek Turgutreis Evleri Konut Yapı Kooperatifi, kapalı- açık otoparkları ve sakinlerine modern, huzur dolu bir yaşam sunacak. Meram’ın en büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinden biri olacak Turgutreis Evleri projesi 36 bin 500 metrekarelik bir arsa alanı üzerine oturuyor. 591 konutun ve 1.520 metrekare ticari alanın bulunduğu projede 11.637 metrekare yeşil alan bulunuyor. Kentsel Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde bölgede yürütülen bu çalışmada 5 farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor.

Kooperatife kesin kayıt yaptıracak olanların belirleneceği kura çekilişiyle ilgili bilgilendirmenin, online başvuruların alındığı turgutreisevlericom adresinden yapılacağı açıklandı.

Konya Meram Turgutreis Evleri için ön kayıtlar başlıyor!