Meram Aksinne Evleri’ne rekor başvuru!

Meram Aksinne Evleri’ne rekor başvuru! Meram Aksinne Evleri’ne rekor başvuru!

Meram Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan Aksinne Konut Yapı Kooperatifi için 30 Ekim tarihinde başlayan müracaatlarda adeta bir talep patlaması yaşandı ve rekor düzeyde başvuru gerçekleşti.

Meram Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan Aksinne Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin 30 Ekim tarihinde başlayan müracaatlarında adeta bir talep patlaması yaşandı, rekor düzeyde başvuru yapıldı. Meram Belediyesi'nde yer alan habere göre, 9 Kasım günü sona eren başvurularda, Meram’ın en merkezi yerleri arasında yer alan Aksinne Mahallesinde uygun koşullarla ev sahibi olmak isteyen tam 3 bin 498 kişi başvuruda bulundu. Aksinne Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin gördüğü ilginin belediyeye olan güvenin bir yansıması olduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, bu dev projede yer almak için başvuru yapan herkese teşekkür etti.  Meram’ın en merkezi ve en cazip yerlerinden biri olan 846 konuttan meydana gelen dev projede, müracaatların daire sayısı katlamasından dolayı 13 Kasım 2018 günü noter huzurunda çekiliş yapılacak. Kooperatifin temeli de 19 Kasım 2018'de atılacak.

“AKSİNNE EVLERİ, MERAM VE MERAMLILARA HAYIRLI OLSUN”  

Aksinne Evlerinin özellikle orta gelir gurupları için planlandığını belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, kooperatifin belediye öncülüğünde kurulmasının güven sıkıntısını ortadan kaldırdığını bu sebeple de müracaatlarda rekor bir rakama ulaşıldığını söyledi. Kooperatif sayesinde hassasiyeti olan vatandaşların faize bulaşmadan rahatlıkla ev sahibi olabilmesinin önünün açıldığını dile getiren Başkan Fatma Toru “Aksinne Evleri, dönüşüm çalışmalarımız kapsamında Küçük Aymanas Evleri ile başladığımız süreçte ikinci projemiz. Aksinne Evleri özellikle orta  gelir grubundaki vatandaşlarımız için düşünülmüş 846 dairelik dev bir proje. Tamamı 3+1 olan konutlar, 147 m² ve 167 m² seçenekleri ile satışa sunuluyor. Başvurular 9 Kasım günü son buldu. 3498 kişi Meram’ın en merkezi yerlerinden biri olan Aksinne Mahallesinde uygun koşullarla ev sahibi olmak için başvuruda bulundu. Talebin çok fazla olması dolayısıyla hak sahipleri, noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek. Vakit kaybetmeden temelini atacağız. Projede konutlar  toplam 14 blok halinde. Ticari alanlarımız ise 5 blok. Ticari alanlarımızda vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu market gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği her ayrıntı düşünüldü. Aksinne’de ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlarımızı şimdiden kutluyor ve her birine, Meram’a, Meramlıya hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.