Konya Meram'da 3.4 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Konya Meram'da 3.4 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!Konya İli, Meram İlçesi, Şükran mahallesi ve Sahipata mahallelerinde yer alan 2 adet gayrimenkul 3 milyon 475 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.


Konya İli, Meram İlçesi, Şükran mahallesi ve Sahipata mahallelerinde yer alan 2 adet gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkullerin toplam bedeli  3 milyon 475 bin TL.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Meram İlçesi, Şükran mahallesi, 205 Ada, 23 Parsel sayılı dükkan nitelikli taşınmaz; güncel olarak, Şükran Mahallesi Yorgancılar Sokak No:4, 4/A ve 4/B, Türbe Caddesi No:9 Meram/Konya adresindedir. Ana taşınmaz, Türbe Caddesi ve Yorgancılar Sokağa cephelidir.parselin zeminde tamamı üzerinde B+Z+2+Ç katı olan binanın kuzeyi Yorgancılar Sokağa, güneyi Türbe Caddesine cepheli, doğu ve batısı ise bitişik nizamda yapılmış binalarla sınırlıdır. 

Kıymeti : 3.250.000,00 TL
1. Satış Günü : 28/05/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 25/06/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 YENİ MEZAT SALONU - KARATAY KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: Konya İli, Meram İlçesi, Sahipata Mahallesi, 571 Ada, 43 Parsel, 2. kat 58 Bağımsız Bölüm numaralı dükkan nitelikli taşınmaz; güncel olarak, Sahibiata Mahallesi Abdülmümin Sokak Civelek Sitesi A Blok No: 1/3 Meram / Konya adresindedir. Ana taşınmaz, Mimar Muzaffer Caddesi ve Abdülmümin Sokağa cephelidir. Taşınmaz Kuzey ve batı cepheli, ikinci kat 58 bağımsız bölüm numaralı dükkan yaklaşık brüt 130 m2, net 110 m2 alanlıdır. Halen boş ve kullanılmamaktadır. Taşınmaz antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 1 fransız balkonundan oluşmaktadır. Islak alan tabanları mermer/karo, diğer alanlar ahşap parke kaplıdır. Odalarda duvar yüzeyleri sıva üzeri plastik boyalıdır. Giriş kapısı ve diğer kapılar ahşap ve boyalı, salon pencereleri PVC ısıcamlı, diğer pencereler ahşap ve boyalıdır. Giriş kapısında ayrıca demir doğramadan yapılı emniyet kapısı bulunmaktadır. Mutfakda mutfak tezgahı ile altı ve üstünde dolapları ve arasında fayans vardır. Mutfak balkonu alüminyum doğrama ile kapatılmıştır. Mutfak, lavabo ve wc duvarları kısmen, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Banyoda küvet, klozet, lavabo vardır. Isıtma ferdi sistem doğalgaz kaloriferlidir. Kombi yerinde mevcut değildir. Elektrik, doğalgaz ve su tesisatları vardır.

Kıymeti : 225.000,00 TL
1. Satış Günü : 28/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 YENİ MEZAT SALONU - KARATAY KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/111 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.