Konya'da 18.8 milyon TL'ye icradan satılık 3 dükkan!

Konya'da 18.8 milyon TL'ye icradan satılık 3 dükkan!Konya 10. İcra Dairesi Konya'da yer alan 3 adet dükkanı 18 milyon 824 bin 248 TL bedelle satışa çıkardı.


Konya 10. İcra Dairesi Konya'da yer alan 3 adet dükkanı 18 milyon 824 bin 248 TL bedelle satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satış ihalesi 1 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.


T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/10209 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : SATIŞA KONU 3 ADET TAŞINMAZIN :
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 15113 Ada, 5 Parsel, MUSALLA BAĞLARI Mahallesi 1 nolu ve 2 nolu ve 3 nolu bağımsız bölüm numaralı Satışa konu taşınmazların arasında ekonomik bütünlük bulunması nedeniyle birlikte satışı gerçekleştirileceğinden ilgili taşınmazların ;
1.Bodrum kat, 1 Bağımsız bölüm numaralı Oto Servis nitelikli taşınmazın özellikleri; Taşınmaz Bahçeli Karkas İki katlı Dükkan vasıflı ana taşınmaz üzerinde kurulu 1. Bodrum kat, 1 Bağımsız bölüm numaralı, 30/100 arsa paylı, Oto Servis vasıflı taşınmazın. 2. Bodrum kat ortak alanı 548,00 m2 + 2. Bodrum kat otopark alanı 1.194,00 m2 + 2. Bodrum kat 1 bağ. böl. oto ser. depo eki 128,00 m2 + 1. Bodrum kat ortak alanı 306,00 m2+l. Bodrum kat 1 bağımsız bölüm oto servisi 1.564,00 m2 olmak üzere toplam alanı 3.740,00 m2'dir. 2. bodrum kata iniş merpenleri mermer kaplama ve alüminyum doğrama korkulukludur. Zemini serleştirilmiş beton ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Otopark, yıkama bölümü, sistem odası, oto servis eki deposu, hidrofor odası ve su deposu, kazan dairesi, soyunma odası, lavabo, tuvalet ve duş bölümleri bulunmaktadır.
1. Bodrum katta müdür odası, müşteri bekleme, wc-lvb, müşteri kabul, hasar danışmanı odası, ofis, toplantı odası bölümleri alüminyum doğrama camekan ile yapılmıştır. Zeminleri seramik kaplamadır. Araç arıza tespit alanı ve otopark bölümleri epoksi kaplamadır. Boya servisi, şef odası, teknik oda, motor odası, şef-eksper odası, sökülen parça odası, özel takım odası, çay ocağı, yedek parça deposu ve diğer depo odaları bulunmaktadır. Taşınmazın değeri Taşınmaz 30/100 arsa paylı 1 bağımsız bölüm numaralı dükkân x 12.872.636,00 TL = 3.861.790,80 TL 'dir.
Zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm numaralı asma katlı dükkan nitelikli taşınmazın özellikleri ; Bahçeli Karkas İki katlı Dükkan vasıflı ana taşınmaz üzerinde kurulu Zemin kat, 2 Bağımsız bölüm numaralı, 50/100 arsa paylı. Asma Katlı Dükkan özelliklli taşınmazın zemin kat hol 30,00 mezemin kat 2 bağımsız bölüm eki asma katlı dükkân 860,00 m2+ asma kat holü 22,00 asma kat 2.bağımsız bölüm asma kat dükkan eki 220,00 m2 olmak üzere toplam alanı 1.132,00 m2'dir. Taşınmazın dış cephesi alüminyum doğrama ve kompozit kaplamadır. Dükkânın zemini mermer kaplama, duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. Zemin katta showroom bölümü, bay bayan lavabo-wc bölümü, müdür odası, müşteri kabul, çay ocağı ve müşteri bekleme alanı bulunmaktadır. Odaların zeminleri laminat parke kaplamadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik ve duvarları fayans kaplamadır. Asma kat bölümünde ofis, dinlenme odası, büro, arşiv, mescit bölümleri bulunmaktadır Odaların zeminleri laminat parke kaplamadır. Duvarlar alçı/dekoratif duvar kağıdı kaplamadır. Arşiv bölümünde bulunan wc ve lavabonun zeminleri seramik duvarları fayans kaplamadır. Taşınmazın değeri 4.263.070,00 TL'dir.

Konya

1. Kat 3 nolu bağımsız bölüm numaralı ofis nitelikli taşınmazın özellikleri; Taşınmazın Bahçeli Karkas İki kadı Dükkan vasıflı ana taşınmaz üzerinde kurulu 1. kat, 3 Bağımsız bölüm numaralı, 20/100 arsa paylı, Ofis vasıflı taşınmaz ve taşınmazın bölüm eki 11,00 m2 + Asma kat 3 bağımsız bölüm eki 95,00 m2+ normal 1. Kat holü 18,00 m2+ nor.l.kat 3 bağımsız bölüm ofis 964,00 m2 olmak üzere toplam alanı 1.088,00 m2'dir.3 nolu bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaza Gürsesler sokaktan da girişi mevcut olup bu bölümün dış duvar yüzeyleri traverten kaplamadır. Taşınmaz avukatlık bürosu olarak dizayn edilmiş, ofis bölümleri mutfak, lavabo, wc, yemekhane sistem odası ve bekleme alanı bulunmaktadır. Ofisin zeminleri seramik kaplamadır. Odaların duvarları alçı/dekoratif duvar kâğıdı ve asma tavan kaplıdır. Kalorifer petekleri paneldir. Isınma sistemi kaloriferli elektrik ve su tesisatları döşelidir. Taşınmazın değeriTaşınmaz 20/100 arsa paylı 3 bağımsız bölüm numaralı dükkân x12.872.636,00 TL = 2.574.527,20 TL 'dir.
Taşınmazların Ortak Genel Özellikleri:
Taşınmazın Konumu : Taşınmazın tamamı ticari olarak kullanılmaktadır. Konum olarak Belh caddesine ve Gürses sokaklara cepheli konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır.
Taşınmazın cepheli bulunduğu cadde araç, yaya ve ticari hareketlilik yönünden aktif durumdadır. Yakın çevresinde büyük ölçekte ve küçük ölçekte iş yerleri, bankalar, oteller, bankalar ve alışveriş ve iş merkezleri vardır.
Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak alışveriş ve iş merkezlerine, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlara, resmi kurumlara, sosyal donatı alanlarına, sanayi bölgelerine, ana yollara ve şehir merkezine yakın durumdadır. Otogara , kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine uzak konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır.
Adresi : Musallabağları Mahallesi Belh Caddesi No: 14 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 2.255,26 m2
İmar Durumu : Musalla Bağlan Mahallesi, 15113 ada 5 parsel nolu taşınmaz 1/1000 Ölçekli imar planında Ticaret sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır. Üzerindeki yapıya ait 1993 tarih 16/18 sayı ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 10.699.388,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/07/2021 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 05/08/2021 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Cemil Çiçek Caddesi Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10209 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
 
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.