06 / 07 / 2022

Konya'da 8.2 milyon TL'ye icradan satılık dükkan!

Konya'da 8.2 milyon TL'ye icradan satılık dükkan!

Konya 10. İcra Dairesi, Meram ilçesinde bulunan depolu dükkanı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 8 milyon 276 bin TL olarak belirlendi. Konya 10. İcra Dairesi, Meram ilçesinde bulunan depolu dükkanı 8 milyon 276 bin TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 14 Ocak 2020 günü gerçekleşecek. 

T.C. KONYA 10. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 37515 Ada, 1 Parsel, LADİKLİ Mahalle, D Blok, Zemin Asma Kat, 1 Bağımsız Bölüm numaralı Depolu Dükkan vasıflı taşınmaz. Depolu Dükkanın üzerinde bulunduğu 37515 ada 1 nolu parselin batısı Gazze Caddesi, doğusu Karasu Sokağa ve kuzeyi Aslan Yüreği Sokağa güneyi ise henüz zeminde oluşmamış İmar Yoluna cephelidir. Parsel üzerinde 8 katlı 3 adet inşa halinde natamam A, B ve C Bloklar ile tamamlanış fiilen kullanılmakta olan niza konusu depolu dükkanın bulunduğu Bodrum, Zemin, Asma kat olmak üzere 2 katlı işyeri olarak kullanılmakta olan D Blok mevcuttur. D Blok Zemin Asma kat 1 bağımsız bölüm nolu Depolu Dükkan Kuzey-Güney-Doğu ve Batı cepheli Bodrum katı brüt 368,87 metrekare, Asma Katı 52,54 metrekare olmak üzere toplam 1.184,02 metrekare alanlıdır. Depolu Dükkan T.C.D.D.Y. Hattı ile Çeçenistan Caddelerinin kesiştiği alt geçide 550 metre, 18 nolu Ladikli Aile Sağlık Merkezine 90m, Abdussamet Fazilet Kuzucu İlköğretim Okuluna 280 metre, Ahmet Azmi-Makbule Elberk İlköğretim Okuluna 550m, Ladikli Mahallesi Kapalı Spor Salonu Tesislerine 600 metre, Küçük Kovanağzı Caddesine 680m, Meram Belediyesi Hizmet Binasına 800m, Konya Trafik Şube Müdürlüğü ve Konya Tapu Kadastro V. Bölge Müdürlüğüne 1.2 kilometre, Konya Tren Garına 2 kilometre, şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet Binasına 4 km uzaklıktadır. Mesken şehrin imarlı gelişmekte ve talep gören mahallindedir. Meskenin bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış olup kentsel dönüşüm talep oranını arttırmıştır. Taşınmaz resmi kurumlara, alışveriş merkezlerine, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, ana cadde ve yol üzerinde bulunduğu bölgenin Elektrik, yol, su, doğalgaz, ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmektedir. Minibüs ve otobüs toplu taşıma güzergahındadır. 1 bb nolu taşınmaz D Blok'ta konumlu olup, bodrum kat 368 m2, zemin kat 762 metrekare, ve asma kat 52 metrekare olmak üzere toplam 1.182 metrekare kullanım alanlıdır. Taşınmaz mahallen kiracısı tarafından süpermarket olarak kullanıldığı için bu ihtiyaca göre zemin kat alanı dizayn edilmiştir. Taşınmazın zemin kat zemini granit, duvarları tezgah kaplı, tavanı ise yüksek asma tavandır. Arka kısımda katlar arası irtibat merpeni, yük asansörü ve WC-Lavabo hacimleri vardır. Bodrum kat zemini endüstriyel beton, duvarları plastik boyalı tavanı ise brüt beton şeklindedir. Depo tek hacimden oluşmakta olup içinde konteynır soğuk hava deposu kısmı inşa edilmiştir. Asma kat zemini granit, duvarları saten boyalı, tavanı ise asma tavandır. Mahallen mutfak mutfak olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz dış cephesi alüminyum profil üzeri cam giydirme şeklindedir.

Adresi : Yenişehir Mahallesi Gazze Caddesi No:25 Meram/Konya
Yüzölçümü : 10.003,78 metrekare
Arsa Payı : 221401/2000756

İmar Durumu : Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yazısı ekindeki Konya ili, Meram ilçesi, Ladikli Mahallesi, 37515 ada, 1 parselin İmar durum belgesinde 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama Planında Mesken sahasında kaldığı, E:1.40, TAKS :0.25 ve Yen çok8 kat olduğu Ön bahçe mesafesi, komşu bahçe mesafesi, Arka bahçe ve bina derinliği mevcut bina olarak belirtilmiştir. Taşınmaz 3194 sayılı yasanın uygulaması ile DOP kesintisi yapılmış İmar Parselidir.

Kıymeti : 8.276.000,00 TL
KDV Oranı KDV kanununun 17/4-r maddesi gereğince KDV den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3376 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2020