Konya'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!

Konya'da restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Konya İl Başkanlığında gerçekleştirilen programda, videokonferans yöntemiyle AK Parti Konya teşkilatıyla bayramlaştı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, herkesin Kurban Bayramı'nı kutlayan Kurum, "Bu bayramda belki çok fazla beraber olamadık ama inşallah bu günler de geçecektir. İnşallah Konya'mız her zaman olduğu gibi o birlik ve beraberliği, tek vücut olmayı hem Türkiye'ye hem dünyaya gösterecektir." dedi.

Konya'da arife ve Kurban Bayramı'nın birinci günü çeşitli incelemeler yaptıklarını söyleyen Bakan Kurum, bugün de ilçe ziyaretleri yapacağını söyledi.

Kurum, Türkiye'de yaklaşık 8 milyon engelli vatandaş olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Biz şehirlerimizi engelsiz hale getirip engelli vatandaşlarımızın şehirde mutlu, huzurlu şekilde yaşamasını temin etmek için belediyelerimizle birlikte çalışıyoruz. Bedensel engelli Ertan kardeşimize uğradık, hakikaten tam bir Konyalı olmuş. Aslen İstanbullu, Kasımpaşalı ancak burada bir Konyalı gibi duruş sergileyen, Konya'yı çok seven bir kardeşimiz. Şehit ailemize gittik. Şehit ailemiz, vakur duruşuyla ülke için, bayrak için, vatanımız için şehit olmuş evlatlarının acısını yaşıyorlar. Biz de acılarına ortak olduk. Kadınhanı ve Akşehir ilçelerimize ziyarette bulunduk. Oralarda da hem Akşehir hem Kadınhanı için projelerimizi gördük."

İlçelerde de restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Kurum, Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Kurum, bugün de ilçe ziyaretlerine devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Konya'mızı geleceğe taşımak adına Konya'mızın 2023'ünü, 2053'ünü, 2071'ini planlayacak ve o plan doğrultusunda çalışmalarını yapacak projeleri ortaya koymak istiyoruz. Amacımız, hedefimiz bu süreçte hoş bir seda bırakmak, milletimizi mutlu etmek ve onların gönüllerini almaktır. Bu çerçevede çalışmalarımızı yapıyoruz, ziyaretlerimizi yapıyoruz. Konya Selçuklu'da başkentlik yapmış kadim bir şehrimiz ve her zaman liderimizin, Cumhurbaşkanımızın arkasında durdular, örnek bir duruş sergilediler. Ben bir Konyalı olmaktan şeref duyuyorum, onur duyuyorum. Konyalı hemşehrilerimize de layık olabilmek adına da teşkilatlarımızla gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz."

AK Parti'nin 19. kuruluş yıldönümünün yaklaştığını anımsatan Kurum, tüm teşkilata teşekkür etti.

Ülke ve millet için çalışmaların süreceğini belirten Kurum, "AK Parti Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü. Dünyanın ender sivil toplum örgütlerinden bir tanesi, büyük bir aile." dedi.

Kurum, daha sonra Konya Valisi Vahdettin Özkan'ı makamında ziyaret etti, yatırımlar hakkında bazı bilgiler aldı.