Kayseri Hacılar'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!

Kayseri Hacılar'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!Kayseri Hacılar'da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarında daire teslimleri devam ediyor. Çalışmalara yönelik açıklama yapan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan yaz ayında yeni binaların temelinin atılacağının müjdesini verdi.


Kayseri Hacılar Belediyesi, kent genelinde ilçeye değer katacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Gazeterize'de yer alan habere göre; Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Kentsel Dönüşüm Projesine önem verdiklerini hatırlatarak, kentsel dönüşümle Hacıların yüzünün yenileceğini belirtti. Kentsel dönüşüm projesi bizim vizyon projelerimizden biri diyen Başkan Özdoğan, bu yaz yeni binaların temellerinin de atılacağının müjdesini verdi.

Kayseri Hacılar

Birinci etapta yapımı tamamlanan 5’inci bloğun yaz aylarında teslim edileceği müjdesini veren Başkan Özdoğan şu bilgileri aktardı:

“Vizyon projemiz olan Kentsel Dönüşüm Projesi, planlandığı gibi devam ediyor. Proje kapsamında 10 hektarlık bir alanda 600’e yakın bağımsız birimin yıkımını tamamladık. 1’inci etap 4 bloğumuzu vatandaşlarımıza teslim ettik. Haziran sonu itibariyle yine 1. Etap 5’inci bloğumuzun anahtar teslimini yapacağız. 2. etap 4 bloğun temelini ise 2021 yılı içerisinde atacağız. Kentsel Dönüşüm Projesi ile Hacılar’ın çehresi değişecek. İlçemize yeni bir değer katacak vizyon projemiz Kentsel Dönüşüm’de, 1101 Konut, 20 bin metrekarelik Ticaret Alanı, yeni oluşacak meydan olmak üzere Hacılar Belediyesi’nin 20 milyonluk bütçesinin 10 katı kadar bir proje söz konusu oluyor. İnşallah en kısa sürede söz verdiğimiz gibi daireleri hak sahiplerine teslim edeceğiz.”

Kayseri Hacılar'da 11.9 milyon TL'ye icradan satılık sanayi tesisi!