04 / 02 / 2023

Konya'nın gökdeleni iş merkezi oluyor

Konya'nın gökdeleni iş merkezi oluyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve İttifak Holding'e satılan 42 katlı 163 metre uzunluğundaki kulede yer alan ofisler satılığa çıkarıldı.

İttifak Holding bünyesindeki Seha Yapı Genel Müdürü Ahmet Buğa, yaptığı açıklamada, yine kendi firmaları tarafından, yanındaki alışveriş merkezi ile birlikte inşa edilen Selçuklu Kulesi'nin, Türkiye'deki en büyük gökdelenler arasında yer aldığını hatırlattı.


Buğa Türkiye'de, dünyadaki gelişmelere paralel konut ve ofislerden beklentilerin yükseldiğini, üstün mimari özellikler, konfor ve lüksün ön planda tutulduğu yapılara talebin arttığını vurguladı.


42 katlı, 163 metre yüksekliğindeki Selçuklu Kulesi'nin de bu anlayışın bir uzantısı olarak üretildiğine dikkati çeken Buğa, inşaat karşılığı Konya Büyükşehir Belediyesine yaptıkları bu kulenin, belediyeye ait kısımlarını da son olarak ihaleyle satın aldıklarını belirtti.


Yaptıkları çalışmaların ardından yapının iş merkezi olarak değerlendirilmesine karar verdiklerini ifade eden Buğa, "Brüt 350 metrekare genişliğindeki, her katı 2 süper lüks ofisten oluşan iş merkezimizi, ofisler halinde satışa çıkardık. İlk etapta 24'üncü kata kadar olan 40 dairenin satışına bugün itibariyle başlamış bulunuyoruz.


Her ofis için belli bir fiyat listesi oluşturduk, ayrıca müşterilerimize erken alımlarda belli oranda iskonto da uygulayacağız" diye konuştu.


Kentin orta noktasında yer aldığı için ulaşım kolaylığı bulunan kuledeki ofislerin, sağlayacağı avantajlara göre fiyatlarının makul olduğunu anlatan Buğa, şunları kaydetti: "Tam otomatik iklimlendirme sistemi, özel güvenlik sistemleri, randevusuz kuleye girişin yasak olması gibi prestij özellikleri bulunan kuleye, en üst katındaki seyir terası ve döner restoran ise turistik özellik katıyor. Buradan, uçsuz bucaksız Konya bozkırı, Konya'nın ünlü Takkeli Dağı, geceleri de Mevlana Müzesi ve kentin ışıklı güzelliği seyredilebilecek. Ofisler, prestiji ön planda tutan firmalardan, daha


satış kararını açıklamadan büyük ilgi gördü. Her ne kadar böyle bir uygulamamız olmasa da, yerlerini bile ayırtmak isteyen müşterilerimiz oluyor."


Buğa ayrıca, kulenin hemen yanında bulunan yine kendilerine ait arsaya, 38'er katlı ikiz kulenin inşaatına kısa süre içinde başlamayı planladıklarını açıklarken, bu binalarda ise süper lüks konutların yer alacağını sözlerine ekledi.
Geri Dön