Körfez Köprüsü'nün ayakları su üstünde yükselmeye başladı!

Körfez Köprüsü'nün ayakları su üstünde yükselmeye başladı! Körfez Köprüsü'nün ayakları su üstünde yükselmeye başladı!

İstanbul-İzmir arasını yaklaşık 3.5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi İzmir Otoyolu Projesi' nin en önemli geçiş noktalarından biri olan İzmit Körfez Köprüsü' nde çalışmalar hızla ilerliyor...

İstanbul-İzmir arasını yaklaşık 3.5 saate indirecek olan Körfez Köprüsü'nde çalışmalara hız verildi. Köprünün ayakları su üstünde yükselmeye başladı.

 

İstanbul-İzmir arasını yaklaşık 3.5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi  İzmir  Otoyolu Projesi'nin en önemli geçiş noktalarından biri olan İzmit Körfez Köprüsü'nde çalışmalar hızla ilerliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın incelemelerde bulunduğu köprü inşaatında toplam 252 metre olacak köprünün ayakları da su üstünde görünmeye başladı.

 

İzmit Körfezi'nin Dilovası ilçesi Dil Burnu ile Karamürsel ilçesinin Hersek Burnu arasında yapılan köprü, dünyanın en uzun 4'üncü asma köprüsü olacak. 

 

Şu anda deniz içindeki ayakları da yükselmeye başlayan köprü tamamlandığında, ayak yüksekliği 252 metre olacak. Köprünün ayak yüksekliği bugün itibariyle su üstünde 28 metreye ulaşırken, tamamlandığında köprünün uzunluğu 2 bin 682 metre, eni ise 35.93 metre olacak.TOKİ Haber pus