18 / 08 / 2022

Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi spor salonuna kavuşuyor!

Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi spor salonuna kavuşuyor!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi spor salonunu tamamlıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi okullara spor salonu kazandırmayı sürdürüyor. Öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda spor eğitimi almaları için yapılan spor salonları çeşitli sporların icra edilebileceği bir biçimde yapılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bugüne kadar pek çok okulun yanında hayata geçirilen okul tipi spor salonları zaman zaman da halkın kullanımına sunuluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu salonlardan bir tanesini de Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi için yapıyor.

3 ADET SALON


1.100 metrekare alan üzerine inşa edilen spor salonu toplam bin 600 metrekare kapalı alana sahip olmuş olacak. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı18 metre ölçülerinde voleybol sahası inşa edilecek. Yapının birinci katında diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare ölçülerinde 3 adet de salon bulunacak.

FİBA ONAYLI ZEMİN


Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfe için ayrılmış kısımlar bulunacak. Salonun inşaatında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, yaklaşık 450 metreküp hazır beton kullanılacak. 633 metrekare FİBA onaylı PVC zemin kaplaması uygulaması da gerçekleştirilecek.