Kovid-19 konut sektöründeki anlayışı değiştirdi!

Kovid-19 konut sektöründeki anlayışı değiştirdi!

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ülke genelinde koronavirüsün konut satın alımında anlayışı değiştirdiğini ifade etti.


Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 3. Türkiye 2023 Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen Geleceğin Şehirleri Paneli'nde konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı'ndayer alan haber göre Yılmaz konuşmasında Salgın, özellikle konut sektörünü çok etkiledi. Özellikle barınmaya yönelik alanları yaptığımız için sektörün şapkayı önüne koyup neler yapması gerektiğini araştırdığı dönem oldu' dedi.

Türkiye'nin koronavirüs sürecinde hem sağlık hem de ekonomi alanında çok başarılı politikalara imza attığını belirten Yılmaz, bu süreçte birçok büyük ülke çaresizlikle boğuşurken Türk ekonomisinde çarkların dönmeye devam ettiğini söyledi.

Kovid-19'un herkesin hayatına inanılmaz etkilediğini dile getiren Yılmaz, "Salgın, özellikle konut sektörünü çok etkiledi. Özellikle barınmaya yönelik alanları yaptığımız için sektörün şapkayı önüne koyup neler yapması gerektiğini araştırdığı dönem oldu. Bu dönemde insanların beklentilerini, kaygılarını, evlerde yaşadıkları ihtiyaçların neler olduğunu anlamaya yönelik araştırmalar içerisindeydik. Uzman kadrolarımızla çok ciddi çalışmalar yaptık" dedi.

Kovid-19 konut sektöründeki anlayışı değiştirdi!

Yılmaz, yaptıkları araştırmada 58 binden fazla kişiye tek tek 'siz nasıl bir ev istiyorsunuz?' diye sorduklarını kaydederek,

"Satışa çıktığımız projelerde beklentilere göre hızlı revizeler yaptık. Araştırmalarımızda 5 kriter öne çıktı. İnsanların koronavirüs sürecinde bir konuttan beklentilerine ilişkin şu 5 nokta öne çıktı: 'Proje içerisinde mümkünse yeşil alan olması, konutun doğa ile iç içe bulunması', 'konutun bahçeli, balkonlu veya teraslı olması', 'soğutma ve ısıtmanın yanı sıra tüm odaların birbirinden bağımsız havalandırma sisteminin bulunması', 'depreme dayanıklı binaların geliştirilmesi' ve 'asansöre ihtiyaç durulmadan çıkılabilecek noktada olması'' değerlendirmesinde bulundu.

Konutta yeni trend sağlıklı evler!