Kripto para sektöründe sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı!

Kripto para sektöründe sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı!Bitci Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, kripto para sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Çağlar, kripto para sektöründe sermaye şartının en az 100 milyon TL olması gerektiğini belirtti.


Çağdaş Holding bünyesinde kurulan Bitci Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, Mona Lisa NFT'si için Louvre Müzesi ile görüştüme yaptıklarını belirtti. 

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Çağdaş Çağlar, "NFT pazarı ise bambaşka bir dünya. Burada sektörün dünyadaki en büyük oyuncularından biriyle, İsviçre’de yüzde 50-50 ortaklık kurmak üzere görüşüyoruz. NFT’de yeni yılda işlemlerin başlamasını planlıyoruz. NFT’yi herkes sadece bir dijital fotoğraf karesi olarak algılıyor. Halbuki burada sınırlar o kadar geniş ki... Mesela Louvre Müzesi ile bu konuda görüşüyoruz, Mona Lisa’nın NFT’si için”  diye konuştu. 

Kripto para sektöründe sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı!

Sermaye şartı en az 100 milyon lira olmalı

Türkiye’de kripto para sektörünün henüz emekleme sürecinde olduğuna vurgu yapan Çağlar, “Sektörün sağlıklı büyümesi için gerekli unsurlardan biri de yasal düzenlemeler. Yıl bitmeden de belli başlı düzenlemelerin hayatımıza girebileceğini düşünüyoruz. Şu an Türkiye’deki kripto borsa sayısı 40 civarında. Bu çok fazla. Sektörümüzde sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı. Yazılımcı sayısı, bilançoların şeffaflaşması gibi konular da ele alınmalı” açıklamasında bulundu.

IMF'den kripto para uyarısı!

Kripto para borsasında denge sağlanamıyor!