Çukurova Balkon

Küçükçekmece'ye Kanal İstanbul dopingi!

Küçükçekmece'ye Kanal İstanbul dopingi! Küçükçekmece'ye Kanal İstanbul dopingi!

Türkiye'nin çılgın projesi Kanal İstanbul ile birlikte Küçükçekmece’deki konut fiyatları yüzde 18 oranında yükseldi...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Konut piyasası yatırımcıların eğiliminin nasıl değiştiğini ortatya koydu. Kanal İstanbul'un açıklanmasıyla birlikte Küçükçekmece'de ev fiyatları yüzde 18 arttı. Star Gazetesi'nden Erdinç Akkoyunlu'nun haberine göre; REMAX Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı Gökhan Karahan, "Bursa’daki yüzde 25’lik, İzmir’deki yüzde 18’lik artışa karşın, İstanbul’daki fiyat artışının Türkiye ortalamasın altında kalması, konut yatırımı için doğru bir dönemde bulunduğumuza işaret ediyor” dedi. İstanbul’daki yaşam şartları ve konut fiyatlarının yüksekliği nedeniyle beyaz yakalıların İzmir’i tercih ettiğini bunun da konut fiyatlarını İzmir’de uçurduğunu ifade eden Karahan “Bursa’da kentsel dönüşümdeki süregelen yoğunluğun konut fiyatları ve kiraların artması üzerinde çok etkili olduğu bir süredir dile getiriliyor. Ayrıca son dönemde İstanbul’dan beyaz yakalı göçü almasıyla ile gündeme gelen İzmir’de konut fiyatlarındaki artışın Türkiye ortalamasının çok üzerinde gerçekleştiği görülüyor" ifadelerini kullandı. 

Fiyatın düştüğü il yok

En büyük altı il arasında, son bir yılda fiyatların düştüğü herhangi bir ilin olmadığını ifadede eden Karahan sözlerine şu şekilde devam etti; "Öyle ki bu dönemin artış birincisi olan Bursa’da fiyatlarda yüzde 25’lik bir yükseliş söz konusu. Aynı dönemde İzmir’deki satılık konut fiyatları yüzde 18 artarken, bu oran Adana’da yüzde 11.7 olarak gerçekleşti. Artış oranının Türkiye ortalaması olan yüzde 11.5’in altında kaldığı üç büyük il ise yüzde 11.1 ile  Antalya, yüzde 9 ile  Ankara  ve yüzde 8 ile oldu. Son iki aylık verilere baktığımızda da fiyatların düştüğü herhangi bir il bulunmadığını görüyoruz"

Ev almak için fırsat zamanı

Kadıköy’ün kentsel dönüşümle ciddi bir yapı stokuna sahip olduğunu ve satışların yavaşladığını söyleyen Karahan, "Yatırım için Kadıköy’ü değil fiyatı yüzde 15.3 artan Bakırköy’ü, fiyatı yüzde 14.3 artan Çatalca’yı ve fiyatı yüzde 13.2 artan Beyoğlu’nu tercih edebilirsiniz.Yine Büyükçekmece, Silivri, Eyüp, Beykoz ve Bağcılarda da yüzde 10’dan fazla fiyat artışı var. Bu artışların sürmesi bekleniyor. Fiyatlar sadece yüzde 0.7 ile Beylikdüzü’nde düştü Yine de ev almak için uygun şartlar var. Konut satışına daha hız vermek gerekiyor" ifadelerini kullandı.