09 / 08 / 2022

Kurbanlık alacaklar dikkat! Koyunda bu eksiklik varsa arkanıza bile bakmadan kaçın

Kurbanlık alacaklar dikkat! Koyunda bu eksiklik varsa arkanıza bile bakmadan kaçın

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte ibadetlerini yerine getirecek vatandaşlar da koyun ve dana alımlarını sürdürüyor. Kurbanlık alacak vatandaşlara yapılan uyarıda, hayvanın bir kulağının dahi eksik olması durumunda dahi satın alınmaması tavsiye edildi.Kurban Bayramı'nda kurban kesecek vatandaşlar hayvan alım işlemlerini sürdürüyor. Uzmanlardan da hayvan alım işlemleriyle ilgili önemli tavsiyeler geliyor. Kurban alacaklara çok önemli bir tavsiye daha yapıldı. Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, satın alınacak kurbanlığın hiçbir organının eksik olmaması durumuna dikkat çekti. 

Kovid-19 salgınına rağmen geçen yıl 2 milyon 800 bin civarında küçükbaş kurbanlık satıldığını belirten Çelik, "Bu sene 3 milyonun üzerinde küçükbaş kurbanlık satılmasını bekliyoruz. Yeteri kadar arz ve talep var." dedi.
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.