16 / 08 / 2022

Kurbanlık fiyatları geçen yıla göre ne kadar arttı? Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı açıkladı

Kurbanlık fiyatları geçen yıla göre ne kadar arttı? Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı açıkladı

Milyonlarca insan yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatlarını merak ediyor. Ulusal Kırmızı Et Başkanı Ahmet Hacıince, Kurban Bayramı öncesi, kurbanlıkların et fiyatlarına göre hangi oranla yüksek satılacağını açıkladı. İşte detaylar…Kurban Bayramı’na yaklaşık 10 gün kadar bir süre kalmışken, ilgili makamdan bayrama dair önemli açıklamalar geldi. Ulusal Kırmızı Et Başkanı Ahmet Hacıince, konu ile alakalı yazılı bir açıklama yaptı. Hacıince, kırmızı et fiyatlarının tavan yaptığı bu günlerde kurban kesecek kişilere bu yıl Kurban Bayramı’nda arz – talep sorunu ile karşılaşmayı beklemediklerini vurguladı.

Hacıince, bayram öncesi en merak edilen konulardan birine de değindi. Bayram öncesi fiyatlar nasıl olacak, sorusuna; ortalama olarak fiyatlarda değişiklikler olabileceğini açıklarken, bunun sebebinin ise ülkede yılda büyükbaş hayvanların % 26’sının ve aynı zamanda küçükbaş hayvanların ise % 33’ünün Kurban Bayramı’nda kesildiğini söyleyerek açıkladı.

Kurbanlık fiyatları geçen yıla göre ne kadar arttı? Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı açıkladıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.