Kuşadası kruvaziyerde rekor bekliyor!

Kuşadası kruvaziyerde rekor bekliyor!

Türkiye'de kruvaziyer turizmin başkenti olarak kabul edilen Kuşadası'nda deniz yoluyla gelen turist sayısında bu yıl rekor yaşanması Ege Ports'a bu yıl 500'ü aşkın gemi bekleniyor...


Türkiye'de gemiyle gelen en çok turistin giriş yaptığı Kuşadası Limanı'nı işleten Ege Ports'a bu yıl 500'ü aşkın gemi bekleniyor. Türkiye'de kruvaziyer turizmin başkenti olarak kabul edilen Kuşadası'nda deniz yoluyla gelen turist sayısında bu yıl rekor yaşanması bekleniyor. 


Türkiye'de gemiyle gelen en çok turistin giriş yaptığı Kuşadası Limanı'nı işleten Ege Ports firmasının Genel Müdürü Aziz Güngör," 2014 yılı içerisinde Kuşadası Limanı'na giriş yapacak turist sayısının feribotlarla gelecek turistlerle birlikte 700 bin olarak gerçekleşmesini bekliyoruz" dedi. 


2013 yılında 434 gemi ile gelen 582 bin 360 turisti ağırlayan Kuşadası limanına 2014'te 510 gemi ile 620 bin turistin geleceğini belirten Kuşadası Limanı'nı işleten Ege Ports Genel Müdürü Aziz Güngör. "2014 yılında 443 gemi kesin rezervasyon yaptı. 

2014 yılında gemi sayısının 510, feritbotlarla birlikte turist sayısının ise 700 bin olarak gerçekleşmesini bekliyoruz. Yaptığımız başarılı tanıtım çalışmaları ve kruvaziyer firmalarıyla yürütülen yoğun ilişkiler sonucu Kuşadası kruvaziyer turizmin başkentine yakışır bir doluluğu yakalayacak. 


Elde edeceğimiz bu rakamlar hem Kuşadası, hem de Türkiye ekonomisine oldukça önemli bir katkı sağlayacak ve Kuşadası bu alandaki liderliğini koruyarak sürdürecek" diye konuştu. 


Ekonomi Gazetesi