Kuveyt Türk'ün konut finansmanı oranları yüzde 0.94’e indi!

Kuveyt Türk'ün konut finansmanı oranları yüzde 0.94’e indi! Kuveyt Türk'ün konut finansmanı oranları yüzde 0.94’e indi!

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı kar payı oranlarını düşürdü. Bankanın konut finansman oranları yüzde 0.94’e indi.Kuveyt Türk Katılım Bankası yüzde 0.94 kar payı oranı ile kredi kullandırırken coronavirüs sebebiyle oluşan ekonomik olumsuzluklar sonucu oranlarını Mart başında yüzde 0.99’a çıkarmıştı.

Bankalara yönelik swap işlem limitinin artırılması, likidite kolaylıklarının sunulması ve Merkez Bankası’nın politika faizlerini Nisan ayında da düşürmesi ile bankalar tekrar faiz indirimlerine başladı.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Kuveyt Türk Bankası da konut finansmanı kar payı oranlarını 10 yıl vadeye kadar yüzde 0.94’e indirdi. Banka finansmana ek olarak Kredl Hayat, BES ve Kred Kartı ürünlerinin kullanılması halinde 3 puan indirim uyguluyor. Böylelikle oranları yüzde 0.91’e kadar düşüyor.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Hesaplama

Kuveyt Türk’ten güncel kar payı oranları ile 150.000 TL’lik konut finansmanın 5 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.250 TL oluyor. Finansmanın toplam geri ödemesi ise 195.000 TL’ ye denk geliyor.