Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi bugün açılıyor!

Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi bugün açılıyor!

Asya ve Avrupa kıtalarının birbirine bağlanmasını sağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi bugün hizmete sunulacak. Asya ve Avrupa kıtalarının birbirine bağlanmasını sağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi bugün hizmete sunulacak. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Adil Karaismailoğlu, Hasdal-Habipler-Kuzey Marmara Otoyolu'nun Başakşehir etabı olan 7'nci kesiminde inşaatın sona erdiğine dikkat çekerek, "Ülkemizin yarınlarının tasarımında çok önemli bir yer tutan Kuzey Marmara Otoyolu'nu, yarın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrif edeceği bir törenle resmen hizmete açacağız" diye konuştu. 

Kuzey Marmara Otoyolu nun son kesimi bugün açılıyor!

Karaismailoğlu, 10,2 kilometre uzunluğa sahip 7’nci bölümün kalan 9,1 kilometrelik Habibler Kavşağı-Hasdal Kavşağı arasının da inşaatının tamamlandığını dile getirdi ve hizmete açılacağını belirtti. Karaismailoğlu, 8,73 kilometresi ana gövde, 0,43 kilometresi bağlantı yolundan oluşan bu kesimin, Habibler Kavşağı'ndan başlayıp, Cebeci maden ocaklarının güneyinden geçerek, Gazi ve Zübeyde Hanım Mahalleleri'nin altından 2x4 şeritli çift tüplü tünellerin bulunduğunu, Hasdal Kavşağı aracılığıyla Alibeyköy-Hasdal mevkiinde 2. Çevre Yolu'na bağlantı sağlandığını dile getirdi. 

Kuzey Marmara Otoyolu nun son kesimi bugün açılıyor!

Karaismailoğlu, "Bu otoyolumuz sayesinde zamandan 1 milyar 650 milyon TL, akaryakıttan 830 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 2 milyar 480 milyon TL tasarruf edilecek, karbon emisyonu 350 bin 960 ton azaltılacaktır. Projeyle Habibler Kavşağı ile Eski Edirne Asfaltı Caddesine bağlanarak kuzeyde Arnavutköy, güneyde Sultangazi ve Gaziosmanpaşa'ya, Hasdal Kavşağı ile de Alibeyköy-Hasdal mevkiinde mevcut 2. Çevreyoluna entegrasyon sağlayacağız. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönünden 2. Çevreyolunu kullanarak gelen araçların, İstanbul'un yoğun yerleşim alanlarından olan Başakşehir, Kayaşehir, Arnavutköy'e ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile İkitelli OSB bölgesine olan ulaşımını kolaylaştıracağız” açıklamasında bulundu. 

Kuzey Marmara Otoyolu nun son kesimi bugün açılıyor!

"Asrın projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolumuzun son kesimini de 21 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete açacağız" diyen Adil Karaismailoğlu, "Dünyanın en geniş tünelini bulunduran yolumuzu hizmete açıyoruz" dedi.

Kanal İstanbul'dan sigorta teminatı!

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!