Lütfi Elvan'dan Karaman tramvay projesinde destek!

Lütfi Elvan'dan Karaman tramvay projesinde destek!

Karaman Belediye Başkanı Çalışkan, tramvaylar konusunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ile görüştü ve ilk aşamada prensip anlaşmasına varıldı.Karaman'a kazandırılacak olan tramvaylar için harekete geçen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştü. 


LÜTFİ ELVAN DESTEK SÖZÜ VERMİŞTİ

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Karaman'a kazandırılacak tramvaylar için gerekli desteğin verileceğini belirterek, belediyenin bu konuda gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlaması talimatını vermişti. 

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman'a kazandırılacak tramvay için Belediye Meclisi'nde gerekli değişiklikler ve imar planındaki tadilat için çalışma başlattıktan sonra, tramvayların Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden temin edilmesi gündeme geldi. 


ÇALIŞKAN BAŞKAN ŞAHİN İLE GÖRÜŞTÜ

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile tramvaylar konusunda bir ön görüşme gerçekleştirdi. Başkan Fatma Şahin, Karaman'a tramvay kazandırılması noktasında alt yapı başta olmak üzere ellerinden gelen her türlü yardımın yapılacağı sözünü verdi. 

Başkan Çalışkan'm bu ay içerisinde Gaziantep'e giderek tramvaylar için Gaziantep Büyükşehiı Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir anlaşma yapması bekleniyor. 


TRAMVAY KİRALAMA GÜNDEMDE

Karaman Belediyesinin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden temin edeceği tramvaylar için kiralama yöntemi de gündeme geldi. Kayseri Büyükşehiı Belediyesi geçtiğimiz günlerde Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden 8 adet raylı sistem aracını kiralayarak hizmete sunmuştu. 


Anadolu'da Bugün