18 / 08 / 2022

Malatya Kanal Boyu ikinci etapta üst yapı çalışmaları başladı!

Malatya Kanal Boyu ikinci etapta üst yapı çalışmaları başladı!

Geçtiğimiz yıl sonbaharda Kanalboyu’nda Anıt ile Stat arasındaki II. Etapta düzenleme çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi şimdi de üst yapı çalışmalarına başladı.
Geçtiğimiz yıl sonbaharda Kanalboyu’nda Anıt ile Stat arasındaki II. Etapta düzenleme çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarını tamamlayarak, üst yapı çalışmalarına başladı.

 

Anıt ile Kapalı Spor Salonu arasında kalan 600 metrelik bölümde kanal kazı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, kanalı5 metregenişliğine çıkardı. Derinliği2.5 metreolarak planlanan kanalın altına yağmur drenaj kanalları da yapıldı.  Yan yollarda bulunan altyapı çalışmaları da ilgili kurumlarca büyük oranda tamamlandı.

 

Başkan Çakır’dan inceleme

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kanalboyu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, proje hakkında açıklamalarda bulundu. Geziye, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, meclis üyeleri, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

 

Kanalboyu I. etabın geçtiğimiz yıl tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, II. etabın ise yaz başında tamamlanacağını söyledi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin elverişli hava şartları doğrultusunda sahada çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Çakır, “Kent merkezinde farklı birçok noktada bulvar çalışmalarımız, yeni yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaların yanı sıra yeni dönemde cadde ve sokak düzenleme çalışmalarına da başladık. Yayalarımız, engelli kardeşlerimiz ve yaşlılarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın rahat edebilecekleri mekânlar oluşturuyoruz.

 

Kanalboyu II. etap çalışmaları da bunlardan birisi. Buradaki kanalı5 metregenişliğine çıkardık. Altyapının büyük bölümü tamamlandı. Anıt önü kavşakta köprü menfez çalışmaları tamamlandı. Kapalı Spor Salonunun önüne de bir köprü menfez yapılacak. Kanalboyu yoğun trafiği olan bir yer. Burada hiç durmaksızın bir üstyapı çalışması yapacağız. Amacımız Haziran ayında burayı trafiğe açmak” şeklinde konuştu.Malatya Büyükşehir Belediyesi