Malatya-Sivas karayolu inşaatı meclis gündeminde!

Malatya-Sivas karayolu inşaatı meclis gündeminde!Malatya-Sivas karayolu inşaatı için ayrılan ödenek mecliste konu oldu. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yanıtlandırılmak üzere soru önergesi hazırladı..


Malatya-Sivas karayolu inşaatı meclis gündeminde!


Malatya-Sivas karayolu inşaatı için ayrılan ödenek mecliste konu oldu. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuya ilişkin soru önergesi hazırladı. Ağbaba, sorularını Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a iletti.


Malatya-Sivas Duble yolunun yapımına 2013 yılında başlandığını belirten Ağbaba, "108 kilometrelik yol güzergahın 54 kilometrelik Ziver İnşaat, diğer 54 kilometrelik kısmını da Kolin İnşaat tarafından yapılmaktadır." dedi.

 

Malatya-Sivas duble yoluyla ilgili çalışmaların ödenek yokluğundan dolayı son günlerde durdurulduğu iddialarını dile getiren Ağbaba 5 soru sordu.


Ağbaba'nın soruları

1. Malatya-Sivas karayolu için 2016 yılı için ne kadar ödenek ayrılmıştır?


2. Duble yol yapımı için şimdiye kadar yapılan harcama toplamı ne kadardır?


3. Malatya- Sivas karayolu için merkezi bütçeden ve DAP bütçesinden ayrılan ödenekler ayrı ayrı ne kadardır?


4. Nisan ayı sonu itibariye yolun ne kadarlık kısmı bitirilmiştir? Mevcut şartlar altında yolun ne zaman bitirilmesi planlanmaktadır?


5. Yol yapımının ödenek yetersizliğinden dolayı durdurulduğu iddiaları doğru mudur?