03 / 10 / 2023

Malatya'da 11.5 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Malatya'da 11.5 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Malatya Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki iki büyük arsayı 21 Aralık'ta satışa çıkarıyor. Arsaların toplam bedeli 11.5 milyon TL olarak belirlendi. 


Malatya Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde yer alan iki büyük arsayı ihaleyle satışa çıkardı. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi mahallesi ile Yaka mahallesinde yer alan 11.5 ve 7 dönümlük iki parsel, 21 Aralık Perşembe günü kapalı teklif usulü ihale yöntemi ile satılacak.
 


Muhammen bedelleri 11.5 milyon lira

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Encümeni tarafından satışı yapılacak olan Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi mahallesindeki 11 bin 500 metrekarelik ticaret imarlı arsanın tahmini bedeli 7.5 milyon TL civarında belirlenirken, Yaka mahallesindeki 7 bin metrekarelik akaryakıt ve servis istasyon imarlı arsanın tahmini bedeli ise 4.2 milyon TL olarak belirtildi.
 


KDV yok, ihale bedeli 10 taksitte ödenecek

 

KDV’ye tabi olmayan parsellerin ihale bedelinin yüzde 40’ı peşin, kalan tutar ise 10 eşit taksitte ödenebilecek. İhaleye çıkarılan gayrimenkuller ile ilişkin şartname ve eklerinin bedelsiz olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan ücretsiz olarak alınabilecek.

 

 

Geri Dön