Mamak'ta 5 bin 750 konut yapılacak!

Mamak'ta 5 bin 750 konut yapılacak!Mamak'ta 5750 konut yapılacak. Kira yardımlarının da düzenli olarak vatandaşların hesabına yattığını kaydeden Akgül, yenileme projesi kapsamındaki 5 bin 750 konutun bu dönem içinde yapılacağını söyledi.


Mamak Belediyesi, mahalle sakinlerini Ramazân ayı süresince dostluk, kardeşlik ve komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla bir araya getiren iftar sofralarını Altıağaç. Karaağaç ve Misket Mahalleleri'nde kurdu.  TOKİ  ile Mamak Belediyesi arasında yürütülen Altıağaç- Karaağaç ve Hiiseyingazi mahallelerini kapsayan kentsel yenileme projesi hakkında vatandaşları bilgilendiren Akgül. Altıağaç Mahallesi sakinlerine proje kapsamında 1200 konutun projesinin hazırlanıp TOKİ'ye teslim edildiğini. 1200 konutun da proje hazırlık çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Anlaşmaların yüzde seksen oranında tamamlandığını belirten Akgül,"Sizlerle süreci hızlı şekilde sürdürüyoruz. 


Geniş yeşil alanları, spor alanları, ortak yaşam alanları, açık otopark alanları ve ticaret merkezlerimizle konut değil yaşam alanları oluşturuyoruz. Başlattığımız bu hareketlilik ilçemize canlılık kazandırmıştır" diye konuştu. 


Altıağaç Kapalı pazaryeri ve Misket İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşen iftara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül. Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis 2.Başkanvekili Ali Aydın, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Masaları tek tek gezen Akgül. vatandaşların Ramazanlarını tebrik ederek, sohbet etti.Mamak'ııı her sokağında, her caddesinde ve her mahallesinde. Ramazan ayının getirdiği rahmete ve berekete şahit olduklarını belirten Akgül. şunları söyledi: "Ramazanı birlik ve dayanışma için fırsata çeviriyoruz. Bıı paylaşımların ilçemize kattığı bereketi bir sonraki Ramazana kadar bütün sokaklarımızda hissettirmek istiyoruz. Bu sofraları güzelleştiren, paylaşma duygusunu yaşatan sizlersiniz. Dünyanın her yerinde inleyen, ezilen, itilen, yardıma muhtaç olan bütün kardeşlerimize Rabbiinden yardım diliyorum. Mübarek Ramazan ayı hepimiz için kurtuluş vesilesi ve hayırlara vesile olur." 


Ankara Başkent