Manisa Yeni Bedesten Çarşısı için yıkım başladı!

Manisa Yeni Bedesten Çarşısı için yıkım başladı!Manisa'nın Salihli ilçesinde eski kamyon garajının bulunduğu alana yapılacak olan Modern Pazaryeri, Yer Altı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı inşaat alanı içerisinde kalacak olan, iş yerlerinin yıkımına yüklenici firma tarafından başlandı.


Manisa'nın Salihli ilçesinde eski kamyon garajının bulunduğu alana yapılacak olan Modern Pazaryeri, Yer Altı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı inşaat alanı içerisinde kalacak olan, iş yerlerinin yıkımına yüklenici firma tarafından başlandı. 


Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliği ile ilçede bir önemli projeye start verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, el ele vererek hayata geçireceği önemli bir proje olan ve eski kamyon garajının bulunduğu 19 bin metrekarelik alana yapılacak olan Modem Pazaryeri, Yeraltı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı inşaatı için yüklenici firmaya yer tesliminin yapılmasının ardından, çalışmalar da başladı. 


Projede inşaat alanı içinde kalan Bedesten dükkan sahiplerine Salihli Belediyesi tarafından satın alınan konteynerlere taşınmasının ardından, yıkım çalışmalarına başlandı. 

Yıkım çalışmasının tamamlanmasının ardından Modem Pazaryeri, Yer altı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı'nda temel atma töreninin yapılacağı ve inşaatında400 günde tamamlanacağı öğrenildi. 


Yeni Turgutlu