12 / 08 / 2022

Manisa Yunusemre'de 8.8 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Manisa Yunusemre'de 8.8 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

T.C. Manisa 2. Satış Memurluğu, Manisa ili, Yunusemre ilçesi, Horozköy Mahallesi, 1886 ada 3 parselde yer alan arsayı 8 milyon 846 bin 500 TL'ye satıyor...T.C. Manisa 2. Satış Memurluğu tarafından, Manisa ili, Yunusemre ilçesi, Horozköy Mahallesi, 1886 ada 3 parselde yer alan arsa 8 milyon 846 bin 500 TL'ye satışa çıkarıldı. Gayrimenkulün satış ihalesi 5 Mayıs tarihinde saat 9:30'da gerçekleştirilecek.

İlan metni:

T.C. MANİSA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, Horozköy Mah. 1886 Ada, 3 Parsel, Arsa.
Arsa topografik olarak düz bir zemine sahiptir. Dörtgene benzer geometrik şekillidir. Taşınmazın cepheli olduğu sokağın imar yolu açılmış olup asfalt kaplıdır. Bölgede kamusal anlamda altyapı tamdır. Parsel üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmayıp doğal bitki örtüsü ve toprak ile kaplıdır. Sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur(tel, çit, beton, duvar v.b.) bulunmamaktadır.Taşınmaz ilçenin en gelişmiş mahallesinde olup, Manisa merkezinde kitüm kamu kurumları, okullar, iş merkezleri vb. yakın konumdadır.
Adresi : Güzelyurt Mahallesi, 5733 Sokak, No:1 Yunusemre/MANİSA
Yüzölçümü : 6.805,00 m2
İmar Durumu : Konut alanı kullanımında, Emsal:0,60 Hmax:9,50 yapılaşma şartlarında imarlıdır.
Kıymeti : 8.846.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı üzerinde bir adet icra haciz şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/05/2021 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 31/05/2021 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Odası

Manisa Yunusemre de 8.8 milyon TL ye icradan satılık arsa!

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu(teminat miktarının fazla olması nedeni ile taşınmazın satışı sırasında satış odasında nakit para kabul edilmeyecek olup, bunun yerine Memurluğumuzca 2020/7 satış sayılı dosya numarası belirtilmek suretiyle Vakıflar Bankası, Manisa Bağlı Adliye Şubesinde açtırılan TR83 0001 5001 5800 7312 8360 14 İban numaralı vadesiz hesaba paranın yatırıldığına veya bu hesaba havale edildiğine dair banka dekontunu satış gün ve saatine kadar satış memurluğumuza teslim etmeleri gerekmektedir) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. % o5,69 Damga vergisi, % 18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.