Manisa'da 2016 yatırım yılı olacak!

Manisa'da 2016 yatırım yılı olacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2016 yılını yatırım yılı olarak belirlediklerini belirterek, “Bu sadece Alaşehir olarak değil, diğer ilçelerimizin tümü için geçerli. Hummalı bir çalışma içerisindeyiz" dedi
Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, ilçeye yapılacak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Ziyaret sebeplerinin Alaşehir’de Büyükşehir Belediyesi’ne verilmiş olan ana arterler, yol, park çalışmalarının dizaynı ve taslak projelerinin hayata geçirilmesi konusunda olduğunu söyleyen Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “Alaşehir’de Büyükşehir Belediyesi’ne verilmiş olan ana arterler, yol, park çalışmalarımızın dizaynı ve taslak projelerinin hayata geçirilmesi ve detaylandırılması konusunda Sayın Başkanımızla fikir alışverişinde bulunduk. Konuyla ilgili olan arkadaşlarımızın hazırladıkları peyzaj projesinin de değerlendirilmesi yapıldı. Önümüzdeki süreçte zamanı çok iyi kullanarak ve bitki seçimlerinin çok iyi şekilde yapılarak Büyükşehir’imize yakışacak park ve bahçe düzenlemelerin Alaşehirli halkımızın hizmetine sunulacağını düşünüyorum. Alaşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa geliştirilebileceği bazı projelerin hayata geçirilmesinde izlenecek olan yolun ne olacağıyla ilgili ve sürenin kısaltılması için nelerin yapılması gerektiği konusunda kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Bize bu değerli vakti ayırdıkları için de kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projeler Son Aşamada

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’dan sonra söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Alaşehir Belediyesi arasındaki bugüne kadar yapılmış olan proje çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Alaşehir’de vatandaşımızı nasıl mutlu edebiliriz, onları nasıl sevindirebiliriz bunun düşüncesi içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluğunda olan yollar, park ve bahçe alanlarında yapılacak peyzaj çalışmaları, gençlik merkezleri, taş kaplamaları ve imalatları, yeni hal yerinin yapılması ile ilgili olan alan ve Alaşehir kavşak projemiz de dahil olmak üzere ilçede yapılacak tüm projelerimiz ya bitmek üzere, veyahut uygulama projelerinin başlanması noktasındaki son kararlar merciine gelindi. İnanıyorum ki 3-4 aylık süreçte, bu projelerin biter ve yapım ihalelerini yılbaşı itibariyle gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Hummalı Bir Çalışma İçerisindeyiz

2016 yılı itibariyle tüm ilçelerde projelerin can bulacağını dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “2016 artık Büyükşehir’in bütün ilçelerde yatırım yılı olacağını ilk defa bugün buradan açıklayabilirim. Bu sadece Alaşehir olarak değil, diğer ilçelerimizin tümü için geçerli. Hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Hem Etüd ve Projeler Dairesi, hem Kent Estetiği Dairesi, hem de Fen İşleri Dairesi bünyesinde bu çalışmalar yüzde 80 tamamlandı diyebilirim. Sadece son prosedürlerinin tamamlanması kaldı. Bunlar da yılbaşına kadar tamamlanacak. 2016 inşallah yatırım yılı olacaktır. Biz dersimize çalışıyoruz” dedi.

Bin 800 Kilometre Asfaltlama Yapılacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında mahalleleri ilçeye bağlayan yollarda yapılması planlanan asfaltlama çalışmalarına yapılan itirazlar sonucu sürecin Kamu İhale Kurumu’nda devam ettiğini açıklayan Başkan Ergün, “Asfaltla ilgili de sanıyorum artık sona yaklaştık. Bütün ilçelerimizde bu sene yapmayı planladığımız yaklaşık bin 800 kilometrelik eski adıyla köy, yeni adıyla mahallelerimizin ilçeye bağlanan yolların asfaltlamasına 10 gün içerisinde başlayacağımızı tahmin ediyorum. Prosedür tamamlanır, tamamlanmaz bütün ilçelerimizde bu çalışma başlayacak. Mayıs ayında başlamayı hedeflediğimiz bu çalışmalar Kamu İhale Kurumu (KİK) ve ihaleye yapılan itirazlardan dolayı süreci geciktirdi. Ama biz bunda da bir hayır vardır diyoruz. Hava şartları müsaade ettiği takdirde bu çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.Manisa Büyükşehir Belediyesi