Manning Rezidans'ta günlük 110 eurodan başlayan fiyatlar!

 Manning Rezidans'ta günlük 110 eurodan başlayan fiyatlar!


Firma: Manning Vakfı

Proje: Manning Residence


Manning Vakfı’na ait olan rezidansta büyüklüğü 28 metrekare ile 35 metrekare arasında değişen daireler günlük 110 Euro’dan, aylık ise 2 bin 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla kiraya verilecek...


İstanbul’un alışveriş, eğlence ve kültür-sanat hayatına yön veren semti Nişantaşı’nda Ekim ayında hizmete girecek olan Manning Residence, ev sıcaklığını otel konforunda yaşamak isteyenlere sesleniyor. Nişantaşı’nda Rumeli Caddesi, Matbaacı Osmanbey Sokak’ta yer alan Manning Residence, üç katta toplam 24 daireden oluşuyor. Manning Residence’ta dairelerin büyüklüğünün 28 metrekare ile 35 metrekare arasında değiştiğini söyleyen  Manning Vakfı  Başkanı Prof. Dr. Derya Aydıner, “Daireler günlük 110 Euro’dan, aylık ise 2.500 Euro’dan  başlayan fiyatlarla kiraya verilecek.  Buradan elde edilen gelir vakıf amacında kullanılacak” dedi. Restoranı da var marketi deManning Residence hakkında bilgi veren Prof. Dr. Derya Aydıner şunları söyledi:

“Rezidans üç katlı bir binada faaliyete gösteriyor. Her katta sekiz, toplamda 24 dairemiz bulunuyor. Her dairede, mutfak, mikrodalga fırın, kahve makinesi, TV ve internet bağlantısı yer alıyor.  Rezidansta güvenlik ve temizlik servisi de bulunuyor. Bunun yanı sıra tam ofis hizmeti ve dairelere  printer veya PC  tedariki hizmetimiz de mevcut.  Daireleri bitişik veya farklı konumlarda çok özel ofis olarak da kullanmak mümkün, Manning Residence’ta dairelerin dışında bir de market var. Sadece kiracıların alışveriş yapabileceği market, 24 saat açık olacak. Markette dondurulmuş gıda, pizza ve acil ihtiyaçların karşılanabileceği ürünler yer alacak. Bunun dışında binada bir restoranımız ve gerektiğinde hizmet vermek üzere oluşturulan toplantı odalarımız da mevcut.”


Örnek olacakManning Residence’ın hayata geçmesinde iki değerli mimar Öner Özyar ve Osman Tuncer’in çok büyük katkısı olduğunu belirten Prof. Dr. Aydıner şöyle devam etti:

“Akıllı bina teknolojisine sahip Manning Residence’da çok farklı bir konsept uyguladık. Bu sayede minimalist alanlara pek çok şeyi sığdırmayı başardık. Örneğin stüdyo dairelerde yatak odasını paravanla ayırarak kullanıcıya iki farklı yaşam alanı yarattık. Paris ve Londra’da olduğu gibi Avrupa’nın birçok şehrin de  sık ve beğeniyle kullanılan bu konseptin Türkiye’de de örnek olacağını düşünüyoruz.”

Manning Residence’ın şehrin kalbinde yaşamak isteyenlere hizmet vereceğini söyleyen Aydıner, “Kiralamayı Manning Vakfı yapacak. Manning Residence’da konaklamak isteyenler www.manningresidence.com web adresinden ya da 0212 232 85 01 nolu telefondan bize ulaşabilirler” diyerek sözlerini tamamladı.Manning Vakfı hakkındaManning Vakfı’nın temelleri 1908 yılında Robert College’da ders vermek üzere ABD’den Türkiye’ye gelen Alice Manning tarafından atıldı. İstanbul’a ayak bastığında sokak hayvanlarının çektiği sefaleti görünce dehşete düşen Alice Manning, Robert College’in bazı öğretmen ve öğrencilerini çevresinde toplayarak,  Şefkat Kolları ‘Arms of Mercy’ adı altında hayvansever bir grup oluşturdu. Derneğin temelinin atıldığı 1908 yılını izleyen uzun ve çok çetin savaş yılları, bu topluluğun resmi hüviyet kazanmasını geciktirdiyse de Şefkat Kolları’nın hayvanların yardımına koşmalarını engelleyemedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanından hemen sonra 6 Mart 1924’te kurulan ‘Himaye-i Hayvanat Cemiyeti’  dönemin ilk yardım kurumlarından biri oldu. Zaman içinde kuruluş Türkiye Hayvanları Koruma Derneği adını aldı. Alice Manning ve arkadaşları, olanca güçleriyle hayvanları acı ve sefaletten kurtarmaya ve hayvan sevgisini yaygınlaştırmaya çalıştı. Türkiye’de boğa güreşleri yapılmasının önlenmesi, Türk Ceza Kanunu'nun hayvanların korunmasını içeren 521. Maddesi ve Belediye Zabıta Talimatnamesi’nin aynı konudaki koruyucu hükümlerinin kabul edilmesi dernek sayesinde oldu. Ayrıca deve güreşleri, köpek ve horoz döğüşlerinin yasaklanması da derneğin ısrarlı baskıları sonucu kabul edildi. İstanbul’da hayatını kaybeden ve buraya gömülen Alice Manning, tüm mal varlığının hayvanlar için harcanmasını vasiyet etti. Alice Manning’in vasiyetini yerine getiren dostları Manning Vakfı’nı kurdu. Manning Vakfı, bugün Türkiye Hayvanları Koruma Derneği’nin de aralarında yer aldığı birçok hayvan hakları derneğine bağış ve yardımlarda bulunuyor.0212 232 85 01

www.manningresidence.com