17 / 08 / 2022

Mansur Yavaş çılgın projesini açıkladı!

Mansur Yavaş çılgın projesini açıkladı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Mansur Yavaş; "Bizim çılgın projelerimiz yok. Tek çılgın projemiz Ankara halkını zenginleştirmek" dedi...Mansur Yavaş gündeme dair merak edilen soruları cevapladı.

Sputniknews'de yer alan habere göre;  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gündeme dair açıklamalarda bulundu ve yeni projeler hakkında bilgi verdi. Mansur Yavaş iş için kendilerine başvuranların sayısının 100 binden fazla olduğunu belirtti.

İhaleleri canlı yayınladıklarını dile getiren Yavaş, "İhaleler şeffaf yapılınca kırım da yüksek oluyor. Belediyenin anlamı şudur: Sizin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayan kurumdur. Öncelikle yapılması gerekenler ne ise vatandaş vergi verirken ‘Benim paramı şuralara harca der' ve öncelik oralara verilir. Belediyenin görevi 1-Bütçesini vatandaşın isteği doğrultuda harcamak, 2- Nasıl harcadığınızı göstermek, 3- Hesap vermektir" şeklinde konuştu.

Ankara'da herkesin sorunlarını, isteklerini bildirdiği 'Mavi Masa'yla ilgili açıklamalarda bulunan Yavaş, "Bu masaya günlük 2 bin 500 mesaj geliyor. Ben de arayanlardan en az 50'sine dönüyorum. Mobil uygulamamızla da günlük 2 bin 500 kişi aranırken şimdi bunu 30 bine çıkaracağız. En çok şikayeti belediye ve özel toplu taşım araçlarıyla ilgili alıyoruz. Tabi takdir ve teşekkür mesajları da oluyor" diye konuştu.

'Tek çılgın çılgın projemiz Ankara halkını zenginleştirmek'

Belediyenin 8.5 milyar lira borcu olduğunu dile getiren Yavaş'ın açıklamasında, "Bizi, ‘Gelir gelmez kredi istediniz' diye eleştirenler var. Eee ne yapalım 8.5 milyar borç var. Ulaştırma Bakanlığı'nın yapacağı metroların borcunu bizim ödememizi istiyorlar. Ayda 52 milyon lira faiz ödüyoruz. Bir şekilde de yatırım yapıyoruz. Bizden öncekiler Sincan İstasyon Caddesi'ni yapsaydı kredi istemek zorunda kalmazdım" ifadeleri yer aldı.

Ankara'da dikilen ithal ağaçlara karşı çıktığını belirten Yavaş "İthal ağaç devri kapandı" dedi ve yakında 'Halk Market'lerin açılacağını, isteyen bakkalların bayi yapılacağını dile getirdi. Yavaş sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim çılgın projelerimiz yok. Tek çılgın çılgın projemiz Ankara halkını zenginleştirmek."

Ankara'da büyük takas! Anıttepe Büyükşehir'in olacak!