Manukyan’ın mal varlığına tedbir kararı alındı! 

Manukyan’ın mal varlığına tedbir kararı alındı!  Manukyan’ın mal varlığına tedbir kararı alındı! 

Genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın mirasının kime kalacağına ilişkin dava bir süredir devam ediyordu. İstanbul 13. Sulh Mahkemesi'nde görülen davada Manukyan'ın mal varlığına tedbir konulmasına karar verildi. Matild Manukyan'ın mirasının kime kalacağına ilişkin davada, mahkeme Manukyan'ın mal varlığına tedbir konulması kararını aldı.  Sözcü Gazetesi'nden Uğur Enç'in haberine göre; Miras davası İstanbul 13. Sulh Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. 10 Aralık tarihine ertelenen davada ünlü genelev patroniçesinin bugüne kadar kazandığı mal varlıklarının araştırmasının yapılmasına ve mal varlığına tedbir konulmasına karar verildi. 

Manukyan’ın mal varlığı araştırma kapsamına alınacak ve mal varlığına tedbir uygulanacak. Karar hakkında değerlendirmelerde bulunan davacı Bahçıvan ailesinin avukatı Oktay Köse, “Tedbir kararı çıktı. Açıkçası bu bizim istediğimiz bir şeydi. Tedbir kararı verilmesi doğru. Şimdilik istediğimizi aldık, fakat dava devam ediyor. Bizde bu süreç içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hakim, malların kaçırılmaması ya da farklı yollardan kayıtlardan düşürülmemesi adına mal varlığının araştırılması kararı verdi. Manukyan’ın ciddi bir mal varlığı var, bunların araştırılıp net olarak ortaya konması gerekiyor” açıklamasını yaptı. 

MANUKYAN’IN MAL VARLIĞI

Manukyan  2001 yılında vefat etmişti. Ölümünün ardından Manukyan’ın varisi olduklarını öne süren 16 kişi, miras davası açtı. Davacıları savunan avukatın mahkemeye verdiği dilekçede Manukyan’ın; Türkiye'de 486 gayrimenkulü, yurt dışında da çok değerli taşınmazları bulunuyor. Bunların dışında Manukyan’ın  İstanbul'da 220 adet ticari taksi ve ruhsatlı genelevlerin yanı sıra yüklü meblağlarda hisse senetleri, fon hesapları, yurtiçi ve dışında yüklü banka hesapları ile sayısız özel otomobili olduğu ortaya çıktı.