06 / 07 / 2022

Mardan Palace kapılarını 25 Nisan'da açıyor!

Mardan Palace kapılarını 25 Nisan'da açıyor!

Ekonomik sıkıntılar sonrası haciz yoluyla Halkbank'a geçen Mardan Palace Otel, 25 Nisan'da kapılarını açıyor. 

Antalya'nın Aksu ilçesi Kundu oteller bölgesinde, 2009'da 1,4 milyar dolar harcanarak inşa edilen ve Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Mariah Carey, Monica Bellucci gibi yıldızların katıldığı açılışla dikkati çeken Mardan Palace Otel, 2010'da 'dünyanın en lüks oteli' seçildi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, daha sonra ekonomik sıkıntılarla gündeme gelen otel, bir süre hacizlerle anıldı. Mardan Palace, alacaklarına karşılık haciz yoluyla geçen yıl Halkbank'a geçti. Halkbank, Mardan Palace Hotel'i yaklaşık olarak 4 ay önce Titanic Hotels grubuna kiraladı.


25 NİSAN'DA AÇILACAK


Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, 'Titanic Mardan Palace' adıyla zincir bir Türk markası olarak hizmetlerine devam edeceklerini söyledi. Titanic Mardan Palace ile 2019 yaz sezonuna iddialı giriş yapmayı hedeflediklerini belirten Aygün, “Titanic Mardan Palace'ı 25 Nisan tarihinde hizmete açacağız. Lüks saray konseptine sahip olan Titanic Mardan Palace'ı dünya turizm trendleriyle bütünleştireceğiz. Bu da bizi çok heyecanlandırıyor. İlk açıldığı gibi görkemli bir açılış seremonisi olmayacak" şeklinde konuştu.

10 MİLYON EURO YATIRIM, 1000 PERSONEL


Zincir bir Türk markası olarak ülke turizmine yeniden kazandıracakları Titanic Mardan Palace'ın kendilerini heyecanlandığını söyleyen Aygün, bugüne kadar 10 milyon euro'nun üzerinde yatırım yaptıklarını belirtti. 1000 personele iş imkanı sağlayacaklarını belirten Aygün, otelin eski çalışanlarına yönelik borçların kendilerini ilgilendirmediğini dile getirdi. Aygün, “Alacakları olanlar kimden alacakları varsa onlara müracaat etmeleri gerekiyor. Oteli Halk Bankası haciz yoluyla almış, biz de Halk Bankası'ndan kiraladık. Dolayısıyla geçmişte olan borçların bizimle ilgisi bulunmuyor" dedi.

OTELE YENİ EKLEMELER


Otelde yapacakları değişikliklerle ilgili de konuşan Mehmet Aygün, "Lüks saray konseptine sahip olan bu özel konsepti, hızla değişen ve yenilenen dünya turizm trendleri ile bütünleştireceğiz. Mesela aile odalarının sayısını artırdık. Aile odalarına çocuklar ve bebeklerin ihtiyaçlarını görebilecekleri ekipmanlar ekledik. Restoranların kapasitelerini artırdık. Sahil bölgesini yeniden şekillendirdik. İpeksi kum plaj oluşturacağız. Aquapark ekledik" dedi.

YAPIMINDA 500 BİN KRİSTAL KULLANILMIŞTI


Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu AST 1989 Group'un, Türkiye'deki en önemli turizm yatırımı olan Mardan Palace Hotel, 180 bin metrekare alanda hayata geçirildi. Yapımı için 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılan Mardan Palace Otel, İstanbul'un tarihi yapılarından esinlenilerek inşa edildi.

 

Mardan Palace'a alıcı çıkmayınca, Titanic'e kiralandı!