Maslak'a 1 milyon 300 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapılacak!

Maslak'a 1 milyon 300 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapılacak! Maslak'a 1 milyon 300 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Maslak’ta bulunan 1 milyon 300 bin metrekarelik alanlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü arazisine 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Parkı yapacağız." dedi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Maslak’ta bulunan 1 milyon 300 bin metrekarelik alanlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü arazisine 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Parkı yapacağız." dedi.


‘TAKSİM MİTİNG YERİ OLMAYACAK’

"Taksim Meydanı’nın sembol değeri var. Taksim artık turizm merkezi haline geldi. Oteller bölgesi, kongre vadisi olması itibariyle artık oranın miting meydanı olmasını valilik de esnaf da istemiyor. Taksim’deki demokrasi buluşması anlamlı. Sonuçta büyük bir felaket atlatıldı. Bu halkın Taksim’e girişine nasıl izin vermeyelim? Bu başka bir şey, farklı bir süreç. Gönlünde samimi duyguları olan, bu ülkeye, bayrağa ve vatana saygısı olanlar orada kendini ifade ediyorlar. Bu geçici bir süre için böyle. Yoksa oranın tekrar miting alanına dönmesini arzu etmiyorum, olmaması da lazım."


‘MASLAK’TA ŞEHİTLER PARKI YAPILIYOR’

Boğaziçi Köprüsü’nün adının değişmesiyle ilgili açıklama yaptı. Topbaş "Köprü, 15 Temmuz gecesi olayların en yoğun yaşandığı, çok sayıda şehit verilen yerlerden biri. Adının ‘15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ olarak değişmesi çok anlamlı. Büyükşehir Belediyesi olarak Maslak’ta bulunan 1 milyon 300 bin metrekarelik alanlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü arazisine 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Parkı yapacağız." dedi.


Posta