Mersin Büyükşehir'in 156 yataklı tesisi sağlık çalışanlarına tahsis edildi!

Mersin Büyükşehir'in 156 yataklı tesisi sağlık çalışanlarına tahsis edildi!



Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 156 yataklı tesisi sağlık çalışanlarının ücretsiz olarak barınmaları için tahsis edildi.


Mersin’de sağlık çalışanlarının ücretsiz olarak barınmaları için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan 156 yataklı tesis hizmet vermeye başladı.

Macit Özcan Spor Kompleksi yerleşkesinde hazırlanan tesis, yüzde 70 doluluk oranıyla sağlık çalışanlarına hizmet veriyor. Tek kişilik odalarda kalan sağlık çalışanlarının günlük 3 öğün yemek, çamaşır yıkama ve ütüleme gibi ihtiyaçları eksiksiz ve ücretsiz hizmet sunuyor. Tesisin dezenfeksiyonuna ve temizliğine büyük özen gösterilirken, sağlık çalışanlarının sağlık merkezlerine ulaşımın hizmetini ise Büyükşehir Belediyesi’nin servis araçları sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Hülya Atila, sağlık çalışanlarının bu tarz bir tesise ihtiyaç duyduklarından bahseden,“Başkanımız Vahap Seçer’in açıklamaları doğrultusunda, kısa bir süre önce belediyemize ait olan bir tesisimizi sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunduk. Tesisimiz yüzde 70 oranında dolulukla hizmet vermeye devam ediyor. Sağlık çalışanlarımızın çalıştıkları sağlık merkezlerine de servis hizmetimiz var. Bu tesiste kalan tüm sağlık çalışanlarımız tek kişilik odalarda kalıyor ve hijyen kurallarına burada maksimum seviyede özen gösteriliyor” dedi.

Özel bir hastanenin Başhekimi Dr. Mehmet Süleyman Şakar ise barınma noktasında daha önce yaptıkları birtakım girişimlerin olumsuz sonuçlandığını, ancak Başkan Vahap Seçer’in açıklamasından sonra Büyükşehir’e başvuru yaptıklarını belirterek, “Personelimin riski ailesine taşımakla ve kalacak yerle ilgili ciddi sıkıntıları vardı. Otel hizmeti veren birkaç yerle görüştük ama işletmeler bizleri toplu bir şekilde kabul edemeyeceklerini söyledi. Başkanımız’ın açıklamasından sonra da biz Büyükşehir ile iletişime geçtik. Benimle beraber yaklaşık 15-20 personelin kaydını yaptırdık. Başkanımız sağ olsun, bizlere ücretsiz servis sağladı. Burada günde 3 öğün yemek çıkıyor. Tek kişilik odalarda konaklıyoruz. Şu aşamada ihtiyacımız olan her şey Belediye tarafından karşılanıyor” diye konuştu.