Mersin Leman Kültür'ün yıkımı yapılamadı!

Mersin Leman Kültür'ün yıkımı yapılamadı!Mersin'in merkez Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Leman Kültür adlı işletmenin yıkımı için gelen belediye ekipleri, zabıta ve polis, çalışanların oluşturduğu etten duvarla karşılaştı.Mersin'in merkez Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Leman Kültür adlı işletmenin yıkımı için gelen belediye ekipleri, zabıta ve polis, çalışanların oluşturduğu etten duvarla karşılaştı. 


Büyüşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı'nın karan ile sabah saatlerinde işletme önünde toplanan zabıta, polis ve yıkım ekipleri söz konusu işletmenin bir bölümünün imar planına göre yıkılması gerektiğini öne sürerek, işletme temsilcileriyle görüşme yaptı. Yıkım girişimine tepki gösteren işletme sahiplerinden Necmeddin Kılıçcıoğlu, işletmenin yerleşimiyle alakalı hiçbir uygunsuzluk olmadığını ve ellerinde savcılık kararının olduğunu belirterek. "Büyükşehir Belediyesi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bize verdiği hakkı hiçe sayarak işletmemizi başımıza yıkmaya çalışıyor. Böyle derebeylik olamaz. Belediye, zabıtasını ve polisini alıp usulsüz bir şekilde burayı yıkmaya çalışıyor. Burayı yıkmaları için cesedimizi çiğnemeleri lazmı" şeklinde konuştu. 


Öte yandan, yıkıma engel olmak isteyen ve sonuna kadar direneceklerini ifade eden iş yeri çalışanları, işletme şuurlarını çevreleyen duvarın üzerine çıkarak zincir oluşturdular. Çalışanların etten duvar örmesiyle karşılaşan belediye ekipleri. Kılıçcıoğlunun da talebi üzerine Mersin Savcılığı'yla görüşerek söz konusu karar hakkında bilgi aldı. Yapılan müzakereler sonucu savcının yıkımı şifahen durdurma kararı aldığı öğrenildi. Kararı yazılı belge halinde görmek isteyen belediye ekipleri ise bir süre daha olay yerinde bekledi.Adana Haber