06 / 12 / 2023

Mesut Sancak, İngiliz yazar Simon Calder'ı Türkiye'ye davet etti!

Mesut Sancak, İngiliz yazar Simon Calder'ı Türkiye'ye davet etti!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Reina'daki terör saldırısı sonrası Türkiye'ye destek veren Independent yazarı Calder'i ziyaret ederek, Türkiye'ye davet etti. Calder olumlu yanıt verdi.Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ortaköy'deki terör saldırısının ardından 'Reina saldırısına en güzel cevap, Türkiye'de tatil' mesajı içeren yazısıyla ülkeye destek veren İngiliz yazar Simon Calder ile Londra'da bir araya gelerek, Türkiye'ye davet etti.


İŞ DÜNYASINA MORAL OLDU 

Yazısı nedeniyle Calder'e teşekkür eden Sancak, terör saldırılarını lanetleyerek kınadıklarını, bu ve benzeri yazıların iş dünyası için moral olduğunu belirtti. İş dünyasının aktif bireyleri olarak İngiliz gazetecinin kaleme aldığı bu yazının örnek teşkil etmesini ve Batı medyasında benzeri yazıların çoğalmasını dilediklerini belirten Sancak, "Moral desteğiniz iş dünyamız açısından çok anlamlıydı. Bizler bu objektif örneklerin çoğalmasını diliyoruz" diye konuştu.


GELMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

İngiliz gazeteci Calder ise, Türkiye'de tatili düşünenlerin İstanbul'da meydana gelen saldırıyı görünce şoke olduğuna işaret ederek, "Ancak her yıl Türkiye'yi ziyaret eden milyonlarca kişiyi düşündüğünüzde, herhangi bir tehlikeyle karşılaşma ihtimaliniz hala son derece düşük. Ben, güzel Türkiye'ye geri dönmek için sabırsızlanıyorum" dedi. 


'Teröre en güzel yanıt Türkiye'de tatil' demişti

İngiltere'de yayımlanan Independent Gazetesi'nde Simon Calder imzalı yazıda, Batı'nın 39 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Reina saldırısının ardından Türkiye'de tatile giderek dayanışma gösterebileceği ifade ediyordu. Ünlü gazeteci, "Türkiye'de tatil rezervasyonları yaparak teröristlere karşı çıkabiliriz" başlıklı yazıda, "Rastgele hedef seçen bu şiddete verilebilecek en güzel cevap, aslında davranışlarınızı ve seçimlerinizi değiştirmeden ne derece etkisiz olduğunu göstermektir" demişti. Calder, Sancak'ın davetine de olumlu yanıt verdi. 


Londra’ya yatırım planlıyor

Ziyareti sırasında çevre dostu, ileri teknoloji ile donatılmış, dünya standartlarında yapılar inşa ederek yatırımcılarına yüksek katma değerler sağlayan Folkart Yapı hakkında Calder’e bilgi de veren Mesut Sancak, yazarı İzmir'e davet etti. Sancak ayrıca, Londra’da yatırım yapmanın, Folkart’ın somut hedefleri arasında bulunduğunu da işaret etti.


Akşam 


Haber Star'da şu şekilde yer aldı


Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ortaköy’deki terör saldırısının ardından ‘Reina saldırısına en güzel cevap, Türkiye’de tatil’ mesajı içeren yazısı ile ülkemize destek veren İngiliz yazar Simon Calder ile Londra’da bir araya gelerek Türkiye’ye davet etti. Calder ise Sancak’ın davetini kabul etti. Yazısı nedeniyle Calder’e teşekkür eden Sancak, terör saldırılarını lanetleyerek kınadıklarını, bu ve benzeri yazıların iş dünyası için moral olduğunu belirtti. 


ÇOĞALMASINI İSTİYORUZ

İş dünyasının aktif bireyleri olarak İngiliz gazetecinin kaleme aldığı bu yazının örnek teşkil etmesini ve Batı medyasında benzeri yazıların çoğalmasını dilediklerini belirten Sancak “Yazınızla öne çıkan bu dayanışma, moral desteğiniz bizim için iş dünyamız açısından çok anlamlıydı. Bizler bu objektif örneklerin çoğalmasını diliyoruz” dedi.  Sancak, Londra’da yatırım yapmanın, Folkart’ın somut hedefleri arasında bulunduğunu da işaret etti.      


TEHLİKE ÇOK DÜŞÜK

İngiliz gazeteci Calder ise Türkiye’de tatili düşünen pek çok kişinin İstanbul’da meydana gelen saldırıyı görünce şoke olduğuna işaret ederek, “Ancak her yıl İstanbul’u ve Türkiye’nin sahil beldelerini ziyaret eden milyonlarca kişiyi düşündüğünüzde, herhangi bir tehlikeyle karşılaşma şansınız hala son derece düşük. Örneğin ben, güzel Türkiye’ye geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Çünkü rastgele hedef seçen bu şiddete verilebilecek en güzel cevap, aslında davranışlarınızı ve seçimlerinizi değiştirmeden ne derece etkisiz olduğunu göstermektir” ifadelerini kullandı. 


KAPADOKYA’DAN DAVET

Simon Calder’e bir teşekkür ve davette Kapadokya’dan geldi. Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler ve TÜRSAB Kapadokya Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Kırtıl, hazırladıkları ortak basın açıklaması ile Calder’i, Kapadokya’ya davet etti. Ortak açıklamada, ‘Barış Kenti’ Nevşehir’in merkezi Kapadokya’ya tüm dünyayı davet ediyoruz. Independent Gazetesi yazarlarından İngiliz gazeteci Simon Calder’in  tüm dünyaya verdiği bu anlamlı mesajı nedeniyle kendisine teşekkür ediyor ve kendisini Kapadokya’da misafir etmek istiyoruz” denildi.


Star

Geri Dön