Metroport AVM Ramazan etkinlikleri düzenliyor!

Metroport AVM Ramazan etkinlikleri düzenliyor!Gerçekleştirdiği farklı organizasyonlarla adından sıkça söz ettiren Bahçelievler Metroport AVM on bir ayın sultanı “Ramazan” için de geleneksel ve bir o kadar da keyifli etkinlikler düzenliyor...


Fasıl, Semazen Gösterisi, Hacivat Karagöz ve orta oyunlarıyla Ramazan’ın bütün renkleri AVM’ye taşınıyor. Ömer Döngeloğlu ile Ramazan sohbetleri, Karagöz ve Hacivat’ı günümüze taşıyan en önemli ustalardan Tacettin Diker ile sergi atölyesi, geleneksel ikramlar ve daha birçok farklı etkinlik Metroport ziyaretçileri için hazırlandı.

Bahçelievler Metroport AVM’de Ramazan ayının sihirli atmosferi kapıda başlıyor. AVM’de tüm konukları özel kostümleriyle eski İstanbul hanımefendileri ve beyefendileri gül suyu ile lokum ikram ederek karşılıyor.  AVM’ye girildiğinde canlı heykellerin şaşırtıcı sunumu tam bir görsel şölen havasında. İftar öncesi ve sonrası Osmanlı Macunu, şerbet, helva gibi ikramlar da içeride konukları bekliyor.

İftar saati yaklaştığında Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz şarkılarıyla fasıl eşliğinde oruçlar açılıyor ve etkinlikler AVM’nin kapanış saati olan 22.00’ye kadar devam ediyor.

Bir ay boyunca her cuma ve cumartesi akşamları bu etkinliklerin tamamı Metroport’un konuklarını bekliyor olacak.

03 Ağustos Cumartesi günü tüm İslam Alemi için büyük önem taşıyan Kadir Gecesi’nde ise, Ney dinletisi ve Semazen Gösterisi ile ziyaretçilere hem kulağa hem de göze hitap eden tam bir şölen sunulacak.

Metroport AVM bir ay boyunca geleneksel etkinlikler, ikramlar ve farklı aktivitelerle ziyaretçilerine on bir ayın sultanı “Ramazan”ı tüm gelenekselliğiyle yaşatacak.