Mevlana Alanı Kentsel Dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Mevlana Alanı Kentsel Dönüşüm çalışmaları hızlandı! Mevlana Alanı Kentsel Dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Mevlana türbesinin bitişiğinde ve Mevlana Kültür Merkezinin karşısında 230 Bin metrekare alanı kapsayan projeyi hayata geçirerek Karatay'ın yenileneceğini vurguladı
Aziziye ve Çelebi Mahallelerini kapsayan Mevlâna Alanı Kentsel Dönüşüm Projesini hayata geçiren Karatay Belediyesi, yıkım çalışmalarında sona geldi. 


Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Mevlana türbesinin bitişiğinde ve Mevlana Kültür Merkezinin karşısında 230 Bin metrekare alanı kapsayan projeyi hayata geçirerek Karatay'ın yenileneceğini vurguladı. Vuslat törenleriyle birlikte Mevlana Türbesi arkasında bulunan alanda çalışmaların hızlandığını belirten Hançerli, özellikle Kışla caddesi üzerindeki eski yapıların bir bir yıkıldığını ve son olarak 3 katlı bir binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi. 230 Bin m2 lik devasa alanda proje çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Başkan Hançerli, bir taraftan ticari alanlar, rekreasyon alanları ve konut alanlarıyla birlikte Mevlana Türbesi'nin arkasında bulunan bu çöküntü alanında 2014 yılı itibariyle Kentsel Dönüşüm Çalışmalarının başlayacağını vurguladı. Gerçekleştirilecek çalışmayla Karatay ilçesinin yeni bir görünüme kavuşacağını ifade eden Başkan Mehmet Hançerli. özellikle Vuslat Törenleri haftası içerisinde Zabıta Müdürlüğü'nün denetimlerine devam ettiğini belirterek 230 Bin m2 lik alanda tesviye çalışmalarının yapıldığını söyledi. 


Anayurt