Mimar Gürhan Bakırküre Y kuşağı ofisleri anlatacak!

Mimar Gürhan Bakırküre Y kuşağı ofisleri anlatacak!Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getiren bir platform olması amacıyla “mutfak” temasıyla düzenlemeye başladığı “2D1 Tasarım Toplantıları” “ofis” teması ile devam ediyor.


Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getiren bir platform olması amacıyla “mutfak” temasıyla düzenlemeye başladığı “2D1 Tasarım Toplantıları” “ofis” teması ile devam ediyor. 

Mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca “iki ayda bir” buluşturacak en önemli etkinlik olan toplantıların ikincisi Arlight | Fagerhult ve Nurus sponsorluğunda “2D1 Ofis” alt başlığı ile 29 Ocak 2015 Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Toplantıya konuşmacı olarak, BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık bürosunun kurucusu Gürhan Bakırküre, deerArchitects Kurucu Ortağı Cem Demirci ve MoDus Architects Kurucu Ortağı Matteo Scagnol katılacak. Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini göz önüne alarak çevresiyle olan uyumuna göre tasarlanan, ergonomi, aydınlatma, malzeme, grafik ve etkileşim konularından beslenen “ofis” konusu ele alınacak.

Ofislerin yarattığı imkân ve faydalar, çalışma alanının nasıl tasarlandığına göre şekilleniyor. Günümüzde çalışanların en uzun zaman geçirdiği mekan olan “ofisler” konsept bir tasarım olmaktan öte çalışan sağlığı, insan psikolojisi, kurum sadakati ve şirket verimliğine kadar birçok konuyu da etkiliyor. Şirketlerin en önemli varlığı olarak kabul edilmeye başlanan insan kaynaklarının verimliliğinde temel bir faktör olan çalışma mekânlarının her yönüyle ele alınacağı “2D1 Ofis” konulu toplantının baş konuşmacısı Gürhan Bakırküre. “İyi” tasarımı, analitik ve çok boyutlu bir algının mümkün kıldığı düşüncesi ile her projeyi kendine özgü verileri ile değerlendiren BİGG Working Culture Solutions ve Bakırküre Mimarlık bürosunun kurucusu Gürhan Bakırküre, “Y Kuşağı Ofisleri” konulu bir konuşma yapacak.