Mine Sayın Tasarım Ofisi konteynerleri mağazaya indirdi

Mine Sayın Tasarım Ofisi konteynerleri mağazaya indirdi


Mine Sayın Tasarım Ofisi'nden bir mağazacılık çözümü: KonteynerTürkiye'de mağaza mimari konsept ve görsel mağazacılık uygulamalarına yeni bir soluk getiren Mine Sayın, mevcut olan alışveriş merkezlerine yeni bir yüz çizmek, yeni merkezlere ise farklı bir bakış açısı getirmek için yola çıktı...

Tefal, Esse, Şişli Optik,Bank Pozitif Cafe Crown ve Efes Pilsen gibi birçok firmaya mimari konsept adına yeni bir çehre getiren Mine Sayın Tasarım Ofisi Amerika, Avrupa ve Türkiye büyük mağazacılığı detaylı olarak inceleyerek ana fikri konteynır olan büyük bir projeye imza attı. ESSE için tasarlanan konteynerlar mağazacılık sistemi olarak kullanılıyor. Konseptin çıkış noktası, eve ait pek çok ürünün bulunabileceği, 500-1000 m2 boyutlarında yeni bir mağazacılık çözümü. 

Mağazalarda uzak ülkeleri yaşayabilme hissi
Mimar Mine Sayın; "İstanbul her noktasında denize, boğaza, suya yakın olduğunuz büyülü bir şehir. Çoğu zaman vapur beklerken limanı, yük gemilerini onlardan tırlara naklolan renk renk konteynerları ve taşıdıkları her türlü ürünü gözlemleyebilirsiniz. Bu konsept insana büyük bir çeşitliliği, uzak yerleri yaşayabilme ve dünyanın her yerinde tasarlanmış, bir şeylere dokunabilme duygusunu veriyor." diyor ve ekliyor " Bu sebeple,  projede ana fikir konteynerlar oldu. Konteynerleri orjinal haliyle kullanmaya çalıştık, kapaklarını söküp; mağaza depo kapısı veya seperatör yaptık, üzerlerindeki ağırlık yolcu ve üretim bilgilerini, kodları ve barkodları aynen koruduk"

Konu ile ilgili basında yer alan diğer haberler

Bu mağazalar çok ilginç 
Türkiye'de mağaza mimari konsept ve görsel mağazacılık uygulamalarına yeni bir soluk getiren Mine Sayın, mevcut olan alışveriş merkezlerine yeni bir yüz çizmek, yeni merkezlere ise farklı bir bakış açısı getirmek için yola çıktı...

Tefal, Esse, Şişli Optik,Bank Pozitif Cafe Crown ve Efes Pilsen gibi birçok firmaya mimari konsept adına yeni bir çehre getiren Mine Sayın Tasarım Ofisi Amerika, Avrupa ve Türkiye büyük mağazacılığı detaylı olarak inceleyerek ana fikri konteyner olan büyük bir projeye imza attı. ESSE için tasarlanan konteynerler mağazacılık sistemi olarak kullanılıyor. Konseptin çıkış noktası, eve ait pek çok ürünün bulunabileceği, 500-1000 m2 boyutlarında yeni bir mağazacılık çözümü. 

Mağazalarda uzak ülkeleri yaşayabilme hissi

Mimar Mine Sayın; "İstanbul her noktasında denize, boğaza, suya yakın olduğunuz büyülü bir şehir. Çoğu zaman vapur beklerken limanı, yük gemilerini onlardan tırlara naklolan renk renk konteynerleri ve taşıdıkları her türlü ürünü gözlemleyebilirsiniz. Bu konsept insana büyük bir çeşitliliği, uzak yerleri yaşayabilme ve dünyanın her yerinde tasarlanmış, bir şeylere dokunabilme duygusunu veriyor." diyor ve ekliyor " Bu sebeple,  projede ana fikir konteynerler oldu. Konteynerleri orjinal haliyle kullanmaya çalıştık, kapaklarını söküp; mağaza depo kapısı veya seperatör yaptık, üzerlerindeki ağırlık yolcu ve üretim bilgilerini, kodları ve barkodları aynen koruduk"

Mine Sayın Tasarım Ofisi, tasarımda çok farklı bir form ve mekan yaratarak projeyi akılda kalan bir ana obje olarak temsil ediyor.
Star