Mobilya sektörü, Güney Afrika'ya açılıyor

Mobilya sektörü, Güney Afrika'ya açılıyorMobilya sektörü, küresel ekonomik krizin etkilerini en aza indirmek için potansiyel yeni pazarları araştırıyorİstanbul İhracatçı Birliklerinden (İİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) koordinatörlüğünde, İİB ve Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) öncülüğü, mobilya firmalarının katılımıyla, 8-13 Ağustos 2009 tarihleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti'ne yönelik ev, ofis ve mutfak mobilyalarını kapsayan "Sektörel Nitelikli Ticaret Heyeti Programı" düzenlenecek.

Heyet, ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmalarının yurt dışı Pazar paylarında artış sağlanması ve iki ülke iş çevreleri arasında işbirliği olanaklarını arttırabilmek amacıyla görüşmeler yapacak.

Yurt dışı ziyaret programları kapsamında 16-24 Mayıs 2009 tarihleri arasında Johannesburg, Pretoria ve Cape Town'da ön hazırlık çalışmalarında bulunan heyet, mobilya ithalatçıları, distribütörleri, market zincirlerinin satın almacıları ile görüşerek, pazar araştırması raporu hazırladı.

Sektörün ihracatını arttırmak amacıyla, ocak ayında Hindistan'a düzenlenen ticaret heyeti programıyla, yeni firmalar iş bağlantısı kuruldu ve yeni bayilik anlaşmaları imzalandı. (A.A)

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Mobilyacılar Güney Afrika'ya açılıyor
Kriz nedeniyle iç piyasada zor günler geçiren mobilya sektörü ihracat için kıtalararası açılıma hazırlanıyor. Ocak ayında Hindistan'da pazar arayışına başlayan ve bu ülkede birçok yeni firma ile iş bağlantısı kuran mobilyacılar şimdi de Güney Afrika'ya gidiyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın koordinatörlüğünde İstanbul İhracatçı Birlikleri ve Mobilya Sanayicileri Derneği 8-13 Ağustos tarihleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti'ne kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirecek.
Star

Mobilyacılar, Güney Afrika'ya açılıyor
Mobilya sektörü, Güney Afrika Cumhuriyeti'ni potansiyel pazar ilan etti. 
 
Sektörün büyük oyuncularından oluşan büyük bir heyet, Mobilya Sanayicileri Derneği (Mosder) çatısı altında 8-13 Ağustos 2009 tarihleri arasında Güney Afrika'da 'Sektörel Nitelikli Ticaret Programı' düzenleyecek. Heyet, ihraç ürünlerini tanıtıp ikili iş birliğine yönelik görüşmeler yapacak.
Zaman