29 / 01 / 2023

Motorin ve benzin fiyat farkında makas açılıyor! Türkiye, dünya 4'üncüsü oldu!

Motorin ve benzin fiyat farkında makas açılıyor! Türkiye, dünya 4'üncüsü oldu!

Türkiye dünyada motorin-benzin fiyatı farkının en yüksek olduğu 4. ülke olarak belirlendi. İşte ayrıntılar...2022'ye enerji fiyatları damga vurmayı sürdürüyor. Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin ve koronavirüs salgını sonrası toparlanan talebin etkisiyle petrol fiyatları 2022'nin genelinde artış gösterdi. 

Brent petrolün varil fiyatı mart ve haziran aylarında 120 doların üzerine çıktı. Bugün itibarıyla ise 90.5 dolara kadar düştü ancak yıl geneline bakıldığında yüzde 33'lük artış kaydedildi. 

Motorin ve benzin fiyat farkında makas açılıyor! Türkiye, dünya 4 üncüsü oldu! 

Buna dolar/TL'de yaşanan artış da ilave edilince akaryakıt fiyatlarında araç sahiplerini üzen zamlar peş peşe yapıldı. Dolar/TL bu sene yüzde 41.5 arttı. 

Türkiye dünyada motorin-benzin fiyatı farkının en yüksek olduğu 4. ülke olarak belirlendi. İşte ayrıntılar...
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön