Muharrem Kasapoğlu İstanbul'da yapımı süren tesisleri inceledi!

Muharrem Kasapoğlu İstanbul'da yapımı süren tesisleri inceledi!Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakırköy Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi, Cevizlibağ'daki 750 kişilik öğrenci yurdu ve Ümraniye'deki spor tesislerinde incelemeler yaptı.


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da yapımı devam eden  üç tesiste incelemeler yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Bakan Kasapoğlu, İstanbul'da yapımı süren Bakırköy Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi, Cevizlibağ'daki 750 kişilik öğrenci yurdu ve Ümraniye'deki spor tesislerini inceledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, İstanbul'daki ilk durağı Cevizlibağ'daki öğrenci yurdu inşaatı olan Bakan Kasapoğlu, yapımına geçen yıl başlanan yurt binasının geldiği aşama hakkında yetkililerden bazı bilgiler aldı.

Gelecek sene Mayıs'ta inşaatı tamamlanacak yurt, 4 bloktan meydana geliyor. Sınırsız internet hizmetiyle öğrencilerin rahat edebileceği bir ortam sunması planlanan yurtta, her tür eğitim, sosyal ve sportif faaliyetlere yönelik tesisler bulunacak.

26 bin 214 metrekare alana kurulu olan 750 kişilik öğrenci yurdunun yaklaşık olarak yüzde 25'lik kısmı tamamlandı.

- Bakırköy Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi

Daha sonra inşaatı tamamlanma aşamasına gelen Bakırköy Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi'nde incelemeler yapan  Bakan Kasapoğlu, müteahhit firmadan ve Bakanlık yetkililerinden bilgiler aldı ve inşaat alanını gezdi.

1 Eylül 2021 tarihinde açılması hedeflenen Bakırköy Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi, çok amaçlı spor salonları, atölyeler, sergi salonu, kafeterya, amfi tiyatro, oditoryum, kütüphane, derslik, kulüp odaları, basketbol, voleybol sahası ve tenis kortu ile gençlere hizmet verecek.

- Basketbol oynayan gençlerle sohbet etti

Bakan Kasapoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile Ümraniye'de inşaatı süren yarı olimpik yüzme havuzları ve spor tesislerinde de incelemeler yaptı.

Önce Ümraniye Millet Bahçesi'nde inşaatı süren futbol sahası hakkında başkan Yıldırım'dan bilgi alan Kasapoğlu, daha sonra millet bahçesi içerisinde hizmete hazır duruma gelen mini golf sahasını ve basketbol sahasını da gezdi.

Burada basketbol oynayan gençlerle de konuşan Kasapoğlu, daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ümraniye Belediyesi iş birliği ile yapılan yarı olimpik yüzme havuzlarının inşaatlarını denetledi.

- "700 bine yakın yurt kapasitemizi her geçen gün hızlı bir şekilde artırıyoruz"

Bakan Kasapoğlu, İstanbul'da inşaatı süren tesislerle ilgili yaptığı açıklamada, yatırım hamlelerinin hızla sürdüğünü belirterek, bir taraftan mevcut yatırımları tamamlarken bir yandan da yeni yatırımlara başladıklarını belirtti.

Son 18 senede yaptıkları yurt yatırımlarının, özellikle son salgın sürecinde gücünü gösteren en önemli sembollerden biri olduğunu dile getiren Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 18 yılda muhteşem kapasiteli, hakikaten her yönüyle otellerle rekabet edebilecek, en güçlü şekilde bu rekabeti ortaya koyan yurtlarımızla donattık. 180 bin yurt kapasitesinden şu an 700 bine yakın yurt kapasitemiz var. Bu kapasiteyi her geçen gün hızlı bir şekilde artırıyoruz."

"Bizim siyasetimizde sadece eseri inşa edip bırakmak yok." diye konuşan Bakan Kasapoğlu, "Eseri en iyi şekilde halkımızla buluşturmak, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, engelli engelsiz demeden herkesin kullanımını, erişimini en kolay şekilde sağlamak da bizim görevimiz. Bizim temennimiz, 7'den 70'e tüm halkımızın bu tesisleri gece gündüz kullanması. Biz, ülkemizin sadece bugününü değil yarınlarını da düşünüyoruz." şeklinde konuştu.
 

Ümraniye'deki spor tesisi yatırımlarına son durum ne?