Mukesh Ambani, James Bond filmlerindeki evi 79 milyon dolara satın aldı!

Mukesh Ambani, James Bond filmlerindeki evi 79 milyon dolara satın aldı!Dünya çapında ün yapan James Bond’un iki filminde yer alan ve 79 milyon dolar bedelle yakın bir zaman önce Hintli milyarder Mukesh Ambani tarafından alınan konut, özellikleriyle göz kamaştırıyor. 


Dünya çapında ün yapan James Bond’un iki filminde yer alan ve 79 milyon dolar bedelle yakın bir zaman önce Hintli milyarder Mukesh Ambani tarafından alınan konut, özellikleriyle göz kamaştırıyor. 

Bloomberg'de yer alan habere göre; Hintli milyarder Mukesh Ambani, içinde 5 yıldızlı bir oteli, 27 delikli bir golf sahası, 13 tenis kortu ve bir restoranı olan arazi için 79 milyon dolar ödedi. Asya’nın en zengin insanı olan ve dünyanın ise en zengin 13’üncü insanı olan Ambani’nin 100 milyar dolarlık şirketi Reliance Industries aracılığıyla konutu satın aldığı söyleniyor. 

Mukesh Ambani, James Bond filmlerindeki evi 79 milyon dolara satın aldı!

GECELİĞİ 8.600 TL

5 yıldızlı otel zinciri Oberoi Hotels’in de işletmesini üstlenen Ambani’nin satın aldığı Stoke Park, Londra’nın biraz dışında bulunan yaklaşık 12 bin metrekare büyüklüğündeki bir arazide konumlanıyor.

James Bond serisinin en önemli iki yapımlarından 1964 yapımı Goldfinger ve 1997 yapımı Tomorrow Never Dies’ta da yer verilen Stoke Park'ın 49 odası ve süiti bulunuyor. 

Odalarda gecelik konaklama fiyatları 265 dolardan başlayıp, 1030 dolara (yaklaşık 8.600 TL) kadar çıkarken tesiste yüzme havuzu, spor salonu ve jakuzi gibi alanlar da yer alıyor. 

Business Insider, Ambani’nin alışverişi yaparken araziyi ya da konutu ziyaret etmediğini belirtti. Basın organlarına açıklamalarda bulunan kaynaklar, Ambani’nin yakınlarının otele gittiğini ve onların incelemeler yaptığını belirtti.

Ellen DeGeneres Beverly Hills'teki malikanesini 47 milyon dolara sattı!

Dwayne Johnson, Beverly Park’tan 27.8 milyon dolara malikane aldı!