Murat Kurum: Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık!

Murat Kurum: Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık! Murat Kurum: Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık!

Karabük'te bir dizi incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, ''Kentsel dönüşümü ikiye ayırdık'' diye konuştu.Bir dizi incelemelerde bulunmak için Karabük'e gelen Kurum, esnaf ziyaretinde vatandaşlarla sohbet etti. AK Parti Karabük Seçim İrtibat Bürosu yanında bulunan CHP Seçim İrtibat Bürosu'na uğrayan Kurum, buradaki görevlilere yerel seçimlerde başarılar diledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, partisinin Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını yapan Kurum, buradaki konuşmasında, Karabük'ün, daha üst seviyelere gelmesi noktasında birçok karar aldıklarını açıkladı.

''Var gücümüzle çalışacağız''

Kentsel dönüşümden millet bahçelerine, bisiklet yollarına, katı atık düzenleme tesislerine kadar birçok projenin hayata geçirildiğini anlatan Kurum, "İkinci 100 günlük eylem planları çerçevesinde tüm projelerimizi gerçekleştirerek, Karabük'ümüzü bulunduğu noktadan daha üst seviyelere çekmek için var gücümüzle çalışacağız." şeklinde konuştu. 

31 Mart'taki yerel seçimler için hızla devam ettiklerini söyleyen Kurum, şu açıklamalarda bulundu: "Bu süreçte tüm ilçelerimizi AK Parti iktidarıyla tanıştırmak suretiyle bu seçimden en başarılı şekilde çıkarak, gönül belediyeciliği ve sosyal belediyecilikle başlayıp tevazu içerisinde hareket etmek ve her vatandaşımıza dokunmak, derdini dinlemek suretiyle çalışacağız, gayret göstereceğiz. Karabüklüler 16 yıldır yerli ve milli bir duruş sergiledi. İnşallah sizin bu duruşunuzun karşılığında biz de gece gündüz demeden çalışarak vatandaşımıza hizmet edeceğiz. Önümüzdeki seçimde tüm teşkilatımız bu noktada çalışacak. Kapı kapı gezmek suretiyle vatandaşın derdini dinleyin, onların derdine ortak olun, aynı tasayı, sevinci yaşayın. Hızlı ve doğru şekilde yapmak, haksızlığı gidermek suretiyle çalıştığımızda vatandaşımızın her zaman yanımızda olduğunu gördük."

''28 ilde 52 millet bahçesi yaptık''

Şehirlerin 2002 yılından itibaren çok büyük yol kat ettiğini dile getiren Kurum, "24 Haziran seçimleriyle yeni bir sisteme geçtik. Bu sistemin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Bu sistem çerçevesinde biz de şehirlerimizi ziyaret ediyoruz. Bakanlığımızın ilk 100 günlük eylem planlarını hamdolsun yüzde 98'lik başarıyla tamamladık. Şimdi ikinci 100 günlük eylem planlarını yapıyoruz. Bu eylem planı çerçevesinde de şehirlerimizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz, Cumhurbaşkanımızın, liderimizin çok önemsediği millet bahçeleri projelerimiz var. Millet bahçelerini 81 ilimizde en az bir tane olmak suretiyle yapmaya gayret gösteriyoruz. İkinci 100 günlük hedeflerimiz doğrultusunda 28 ilimizde 52 millet bahçemizin projelerini tamamladık" dedi.

"Kentsel dönüşüm projelerini ikiye ayırdık"

Şehirlerin ihtiyacı olduğunu düşündükleri kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirdiklerini anlatan Bakan Kurum, "Kentsel dönüşüm projelerini ikiye ayırdık. Biri tarihi kent merkezlerindeki projeler, diğeri ise şehrin değişik alanlarındaki dönüşüm projeleri. Gittiğimiz şehirlerde kentsel dönüşümden millet bahçesine, millet kıraathanesine, yürüyüş ve bisiklet yollarına yapılması gereken, vatandaşımızın ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz her projeye karar vermeye gayret gösteriyoruz. Şehirlerimizin altyapısının iyileştirilmesi çerçevesinde, atık su arıtma tesisleri, kanalizasyon, içme suyu, sıcak asfalt, çöplerimizin bertarafı noktasında birçok projeyi bu toplantılarla kararlaştırıp, hızlı bir şekilde de uygulamalarını yapmaya gayret gösteriyoruz" açıklamasında bulundu.