24 / 05 / 2022

 Murat Kurum'dan Başakşehir Şahintepe'ye imar müjdesi!

 Murat Kurum'dan Başakşehir Şahintepe'ye imar müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,  Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak, Şahintepe'dekilerin  çok temel, hızlıca çözüm bekledikleri imar ve imardan kaynaklı durumlarla alakalı sorunlarına dair bir süredir çalıştıklarını belirtti.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak, Şahintepe'dekilerin  çok temel, hızlıca çözüm bekledikleri imar ve imardan kaynaklı durumlarla alakalı sorunlarına dair bir süredir çalıştıklarını dile getirdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, süreci mahallelilerin çok iyi bildiğini ve takip ettiğini belirten Kurum, tüm detayları ince ince hesap edilmiş bu plan çalışmasının CHP'lilerin yoğun itirazları nedeniyle iptal edildiğini dile getirdi.

Kurum, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış derler ya işte aynı onun gibi bir durumu yaşıyoruz. Ama sizler müsterih olun, yavrularımız, kadınlarımız, annelerimiz, babalarımız müsterih olsun, yavuz hırsıza fırsat vermeyeceğiz. Bizi ne CHP, ne CHP'nin çarpık siyasi zihniyeti ne de takoz siyaseti durduramaz. Biz de yavrularımızın geleceğini bunlara emanet etmeyiz. Kanal sınırı dışında kalan bölgede, biz o ada bazlı planı bakanlığımızla büyükşehir belediye başkanı mührünü verdiğinizde Binali Yıldırım beyle ilçe belediyemizle el ele verecek ve yenileyeceğiz. Bu mahalleden, doğup büyüdüğünüz, sevdiğiniz mekanlardan, komşularınızdan kimse sizi ayıramaz, sizleri kimse bu mahalleden gönderemez, sizi kimse mağdur edemez. Bunun teminatı benim, bunun teminatı belediyemiz, bunun teminatı AK Parti"dir."

Kurum,  31 Mart seçimlerinde ülke genelinde AK Parti olarak yine birinci olduklarını söyleyerek "Ülkemizin her noktasında milletimizle bir olduk, beraber olduk, gönül gönüle olduk. Cumhur ittifakı olarak, yüzde 52 oy aldık. Allah milletimizden, gösterdikleri güven ve teveccühten dolayı razı olsun. Bizleri sizlere karşı mahcup etmesin." dedi.

- "İstanbul'da 23 Haziran'da sandığa gidiyoruz"

İstanbul ve AK Parti'nin etle tırnak gibi olduğunu belirten Kurum, şöyle konuştu:

"Ayrılmaz bir bütündür. Adeta birbirine yürekten bağlı iki kardeş gibidir. Şimdi hizmetkarı olmaktan onur duyduğumuz dünyanın merkezinde, medeniyetimizin başkentinde, İstanbul'da 23 Haziran'da sandığa gidiyoruz. Bakın biz İstanbul'a hizmet etmeyi, inşa etmeyi, imar etmeyi hele hele ihya etmeyi sadece ülkemize değil, tüm cihana, tüm insanlığa yapılmış bir hizmet olarak görüyoruz. Çünkü dünyanın tüm mazlumlarının, mağdurlarının gözü de kulağı da kalbi de İstanbul'dadır. Bu manada İstanbul şehirlerden bir şehir, beldelerden bir belde değildir. İstanbul bir inancın, bir medeniyet anlayışının simgesidir, başkentidir. Hatırlayın, İstanbul'un kötü talihini değiştirmek, çehresini değiştirmek, acılarından kurtarmak, sancılarını dindirmek, 1994 yılında bizlere, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a nasip olmuştur.

Onun belediye başkanı olmasıyla İstanbul medeniyet yürüyüşüne kaldığı yerden daha güçlü olarak yeniden başlamıştır. Neden 'yeniden başladı' diyorum?  Çünkü İstanbul, sadece çöp dağlarından, çamurdan, çukurdan kötü belediyecilikten kurtulmadı. Dahası İstanbul, ecdadımızın bize bıraktığı tarihi mirasa sahip çıkan bir ruhla yeniden tanıştı. İstanbul, bu ruhla 25 yıl yönetilmiştir. Şimdi yeni bir 25 yılın kapısını Binali başkanımızla birlikte açacağız."

İmar alanları için özel mahkemeler kurulacak!