Muzaffer Şimşek kimdir?

Muzaffer Şimşek kimdir?Sinop Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek kimdir?Muzaffer Şimşek, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Muzaffer Şimşek, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor? İşte Muzaffer Şimşek..


Muzaffer Şimşek kimdir?

Sinop Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek özgeçmişini şu şekilde anlatıyor; "1953 yılında Erfelek`te doğdum. Babam, Erfelek`te çok sevilen biri olan Yaşar Şimşek. Annem Şadiye.

Yaşamımın çok büyük bölümü görevim nedeniyle dışarda olduğum bir kaç yılın dışında Erfelek`te geçti. Sokaklarında koştum, çayında balık tuttum, tepelerine tırmandım, ovası buğday tarlasıyken buğdayların arasında gelincik topladım. Pedavralı evimizin dışından kopardığım pedavralarla yaptığım uçurtmaları çay kenarında uçurdum.


İlkokulu o zamanki adı "Merkez Karasu ilkokulu" olan, şimdiki Atatürk İlköğretim Okulu`nun, hastanenin üzerindeki binasında okudum. Karlı günlerde çantamı kızak yaparak indim aşağıya.

Ortaokul yıllarımda da Erfelek`teydim. Farkına varmadan sarıvermişti beni memleketim. Ne zaman ki Öğretmen okuluna gitmek için ayrıldım, o zaman anladım içimdeki Erfelek sevdasını.


Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra atandığım yerlerde sürekli kalmayı hiç düşünmedim. Sevdalım, Erfelek`im bekliyordu beni. Ona hiç vefasızlık etmedim.


Haksızlık etmek istemem hiç kimseye. Biliyorum, terk edip gidenlerin içinde bir uhtedir Erfelek. Yine de ben; terk edenlerden olmadım. 1989`da Ön Lisans öğretimimi tamamladım.


Öğretmen olduğum yıllarda da toplumsal konularla iç içe yaşadım. Öğretmen hareketinin örgütlerinde de bulundum, görevler aldım, Milli eğitim kademelerinde de. Yurdumun ve özellikle memleketim Erfelek`in sorunlarını kendi sorunum bildiğim için öğretmen hareketinin dışındaki sivil toplum hareketlerinde de yer almaktan kaçınmadım. "Sinop-Samsun Karayolu inşaatında bulunan tarihi köprü ne olacak?