Natura Cyprus projesinin lansmanı gerçekleşti! 

Natura Cyprus projesinin lansmanı gerçekleşti!  Natura Cyprus projesinin lansmanı gerçekleşti! 

33 yıllık deneyimi ile kişiye özel yaşam alanları yaratan Kıbrıs Developments, Akdeniz konseptine sahip yeni projesi Natura’nın lansmanını gerçekleştirdi. Kıbrıs Developments, ödüllü projeleri Milos Park Homes ve Kıbrıs Town Houses’dan sonra yeni bir prestij proje yaratma misyonu ile “Natura” projesinin lansmanını gerçekleştirdi. 

Sektörün önde gelen yatırımcılarının ve çözüm ortaklarının katılımı ile gerçekleşen lansman gecesinde ilk olarak sözü alan Kıbrıs Developments Direktörü Çağatay Özbirim, ilerleyen dönemlerde prestij projelerine devam edeceğini müjdeleyerek sözlerine başladı. Özbirim, “Yaptığımız projelerde hep bir yukarıya çıkma, teknolojiyi yakından takip etme, insanlarımızın beklentileri yönünde yeni projeler oluşturma arzumuzu ve çabamızı sürdüreceğiz” dedi. 

Konut almak için finansman ihtiyacına vurgu yaparak Türkiye İş Bankası’nın Natura projesinde de yer almasını ve natamam konut kredisi ile bu projeyi destekliyor olmasını büyük memnuniyetle karşıladığını belirten Özbirim Türkiye İş Bankası ailesine teşekkürlerini sundu. Özbirim, “Biz bütün projelerimizde tahaadüt ettiğimiz sürelerin hep öncesinde tamamlamayı hedefledik ve öyle yaptık. Ev teslimlerini önceden verdiğimiz tarihten önce veriyor olmakla birlikte, eş zamanlı tapu vermek bizde gelenek haline gelmiştir. Bu unsurlar konut sektöründe değerli şeylerdir” dedi. 

Kıbrıs Developments Proje Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Harper Özbirim’e göre Natura projesinin, bugüne kadar sektöre damga vuran iki büyük projeleri Milos Park Homes ve Kıbrıs Town Houses’taki vizyonlarını ve yarattıkları farkındalıkları sentezleyip ortaya çıkarttıldı.

Natura’nın konsepti Akdeniz Mimarisi 

Natura’da 8’i müstakil villa, 60 tanesi de yarı müstakil daire olmak üzere toplamda 68 konut bulunuyor. Tek yatak odalıdan 3 yatak odalıya kadar farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek alternatiflerin yanı sıra Natura’da, iç mekan tasarımlarında da modern, Akdeniz ve Nordik esintilere sahip 3 farklı yaklaşım seçeneği de sunuluyor. Natura projesinde zengin sosyal aktivite imkanları arasında SPA, spor salonu, vitamin bar, jakuzi, çocuk yüzme havuzları ve yetişkin havuzu da bulunuyor. 
Natura projesi bugüne kadar Kıbrıs Developments’ın yapmış olduğu hacim anlamındaki en küçük site projesi ama yapı standardı, yapı kalitesi ve içerisinde barındırdığı olanaklarla birlikte bugüne kadar yapılmış en nitelikli projedir. Çıkış noktası tamamen Alsancak Park’a komşu olmasıdır. Komşu olması nedeniyle ismini doğadan alıyor. 

Konseptinde yine Akdeniz mimarisi var. Natura’da Beşparmak Dağları’ndaki kayaların renk tonları alınarak cephelerde kullanıldı. Özbirim, projedeki temel fikir aslında inşa edileceği alana site yerleştiği zaman, bulunduğu çevre ve ortama birinci günden güzel bir adaptasyon sağlayıp yerleşmesi idi. BREEAM sertifikasyon sürecinde edinmiş olduğumuz teknik know-how ve tecrübe ile birlikte buradaki bilgilerimizi yine bu projeye de aktarıyoruz. Natura projemiz de sürdürülebilir bir proje olacak. Diğer projelerden farklı olarak burada Milos’taki gibi çatı terası uygulamalarını tekrardan hayata geçirdik. Dolayısı ile site içerisindeki bireysel konutların kendi müstakil yaşam alanlarını arttırdık. Zemin kattaki konutlar yine kendilerine özel bahçe alanlarına sahip olacaklar. Birinci kattaki konutlar ise çatı teraslarına sahip olacaklar” şeklinde konuştu.

Lansman gecesinde satış sözleşmesi de imzalandı


Lansman gecesinde bir de satış sözleşmesi imzalandı. Natura projesinden konut alan Melih Atahan Güven, projeyi tercih sebeplerini şöyle açıkladı: “Deniz ile doğanın ve güneşin buluştuğu bir yer istiyordum. Sevdiğim bir yer, sakin ve kalabalıktan uzak olduğu için Kıbrıs özellikle tercihim idi. Güneş ve deniz ile her zaman iç içesiniz. Türkiye’de de kıyı şeridi var ama çok kalabalık ve bir bütünlük yok. Dolayısı ile Kıbrıs Developments’in daha önceki projelerini de incelediğimde peyzajıyla, konumuyla oldukça güzel çalışıldığını ve içinde yaşayanların da memnun olduğunu gördüm. Daha önceki projeleri de referans aldığımda Natura’nın da başarılı olacağını, konumunun da iyi olduğunu düşünerek, bu projede yer almak istedim. Kararımdan dolayı mutlu ve memnunum. İyi bir yatırım yaptığımı düşünüyorum”.
Türkiye İş Bankası ile imzalanan natamam konut projesi Kıbrıs’ta ilk kez Kıbrıs Developments ile, Milos Park Homes projesi ile başlamıştı. Natura’da da yine Türkiye İş Bankası’nın natamam konut kredisi olacak. 79 bin GBP’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan projede ayda 709 GBP’den başlayan taksitlerle müşteriler ev sahibi olabilecekler. Projede satışların başlamasıyla lansman dönemine hızlı bir giriş yapıldı.

Natura Cyprus lokasyon 


Girne’ye bağlı Alsancak kent merkezinde plajlara yürüyüş mesafesinde ve Kıbrıs Town Houses projesine komşu olarak Alsancak Park’ın hemen yanındaki konumuyla, dağ, deniz, orman ve gökyüzü dörtlüsünün en yakın dostu olmaya aday. 

Natura projesi lokasyon olarak Kıbrıs Town Houses ile aynı avantajlara sahip. İki projenin kesişim noktasında Köy Meydanı ve son zamanların popüler mekanlarından biri haline gelen Gave bulunuyor. Ayrıca Alsancak Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda Natura’dan Alsancak Park’a bir kamu yolu geçiyor olacak. Site sakinleri araçla değil yürüyerek parka, parktan sonrada halk plajına geçiş sağlayabilecek. Proje aynı zamanda şehre 9 kilometre, tüm temel faaliyetlere 10 dakikalık kısa yürüyüş, 5 dakikalık araç sürüş mesafesinde bulunuyor. 

 

Kıbrıs Developments İstanbul’da da ofis açıyor

Harper Özbirim, gecede Natura projesinin yanı sıra başka müjdeler de verdi. Kıbrıs Developments olarak ana pazarlarından biri olan Türkiye’de, müşterilerine daha yakın olabilmek ve projelerinin sunumlarını orada yapabilmek için İstanbul irtibat ofislerinin önümüzdeki ay faaliyet göstermeye başlayacağını, İstanbul ofislerinin Levent Loft’ta olacağını söyledi. 


Web: www.kibrisdevelopments.com